زر امیرابراهیمی می‌گوید در حدود ۲۰۰ پیام‌ تهدیدآمیز دریافت کرده‌ است

 زر امیر ابراهیمی برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن
رادیو فردا

زر امیر ابراهیمی برنده جایزه بهترین بازیگر زن هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن به شبکه خبری سی ان ان گفته است که از زمان دریافت این جایزه حدود دویست پیام تهدیدآمیز دریافت کرده است.

زر (زهرا) امیر ابراهیمی در مصاحبه‌ای با «بکی اندرسون» که روز پنجشنبه در وب سایت سی ان ان منتشر شده، دریافت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن برای بازی در فیلم «عنکبوت مقدس» را بمثابه تحقق «یک رویا» دانسته است.

«عنکبوت مقدس»، ساخته علی عباسی، روایتی از قتل‌های زنجیره‌ای سعید حنایی است که اواخر دهه ۷۰، به‌ قصد آن‌ چه «پاکسازی اسلامی جامعه» می‌نامید، ۱۶ زن کارگر جنسی را در شهر مشهد به قتل رساند.

زر امیرابراهیمی در این مصاحبه با اشاره به این که فیلم «عنکبوت مقدس» به موضوع «مردسالاری» می‌پردازد، ابراز امیدواری کرده است که این فیلم پیام شجاعت و امید را نه تنها برای زنان، بلکه برای تمام مردان و زنان جهان به همراه داشته باشد.

این گزارش اضافه کرده است دریافت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن زر امیر ابراهیمی را در کانون توجه در ایران قرار داده است.

زر امیر ابراهیمی به سی ان ان گفت که حدود «۲۰۰ پیام» تهدید دریافت کرده است.

خانم امیر ابراهیمی می‌گوید، چنین واکنش‌هایی بیانگر فقدان آزادی بیان در ایران است. مشکل این است که آنها حتی این فیلم را ندیده‌اند و فقط از روی یک پیش‌پرده در مورد این فیلم قضاوت می‌کنند.

زر امیرابراهیمی هنگام دریافت دریافت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن، سخنانی در همدلی با مردم معترض آبادان و ایران بیان کرد.

یک روز پس از اختتامیه جشنواره کن، موجی از موضع‌گیری‌ علیه موضوع فیلم «عنکبوت مقدس» در رسانه‌های وابسته حکومت ایران شکل گرفت و در همین روند، سازمان سینمایی وزارت ارشاد نیز در بیانیه‌ای ضمن «توهین‌آمیز» خواندن آن تهدید کرد که این فیلم «درصدد است مسیری را برود که سلمان رشدی‌ها» رفته‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران هم چهارشنبه، ۱۱ خرداد، تهدید کرد سینماگرانی که داخل ایران هستند و در ساخت فیلم سینمایی «عنکبوت مقدس» همکاری داشته‌اند «مجازات» خواهند شد.

با استفاده از سی ان ان و رادیو فردا

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.