پس از پذیرش اعاده دادرسی؛ تعیین زمان دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین خیری

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین خیری، زندانی سیاسی در تاریخ ۷ تیرماه امسال در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. آقای خیری که هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری میکند، پیشتر از بابت اتهاماتی از جمله “محاربه از طریق تخریب اموال مردم به قصد مقابله با نظام” به اعدام و ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده و پس از نقض این حکم اعدام در دیوان عالی کشور، پرونده وی به این شعبه به عنوان شعبه هم عرض ارجاع داده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین خیری، زندانی سیاسی در تاریخ ۷ تیرماه امسال در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی سیدعلی مظلوم برگزار خواهد شد.

وکیل این زندانی سیاسی در تیرماه سال گذشته از صدور حکم اعدام، برای حسین خیری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “محاربه، تخریب اموال عمومی به قصد مقابله با نظام و اجتماع و تبانی” به ریاست قاضی ایمان افشاری خبر داد. اواخر دی ماه ۱۴۰۰ پرونده حسین خیری پس از نقض حکم اعدام توسط شعبه دوم دیوان عالی کشور، به شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به عنوان شعبه هم عرض ارجاع شد.

 آقای خیری سال گذشته از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل و از آن زمان تاکنون دوران محکومیت خود را در این زندان سپری میکند.

همزمان هفت هم پرونده حسین خیری به نام های مجید کهراری، فردین عسگری، نیما حیدری، میلاد کرمی، محمود کرمی و دو متهم دیگر این پرونده از بابت اتهاماتی همچون محاربه و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی ایمان افشاری، مجموعا به ۳۴ سال و شش ماه حبس محکوم شدند.

بابک پاکنیا پیشتر در واکنش به حکم صادره برای آقای خیری، با بیان اینکه “ایرادات شکلی زیادی در پرونده وجود دارد” و همچنین “عنوان محارب، قابلیت انطباق با اعمال انجام شده توسط این زندانی سیاسی را ندارد” از امکان نقض حکم اعدام وی در دیوان عالی کشور، ابراز امیدواری کرده بود.

حسین خیری، ۳۳ ساله به همراه هفت هم پرونده ای دیگر خود، اوایل سال ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شدند.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.