دیده‌بان حقوق بشر سوریه: اسرائیل انبارهای تسلیحاتی ایران در نزدیکی دمشق را هدف گرفت

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد ارتش اسرائیل انبارهای تسلیحاتی متعلق به شبه‌نظامیان جمهوری اسلامی در اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق را هدف گرفت.

این سازمان که در لندن مستقر است و به شبکه‌ای از منابع اطلاعاتی در سوریه دسترسی دارد، نوشت بر اساس اظهارات منابع خود، ساعت چهار بامداد جمعه، صدای انفجارهای قوی در دمشق و اطراف آن شنیده شد.

بر اساس این گزارش، همچنین شعله‌های آتش در سه نقطه از مناطق مجاور فرودگاه دمشق دیده شده و آمبولانس‌هایی به سرعت در جاده فرودگاه دمشق در حرکت بوده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نوشت که در میان اطلاعات تأیید شده، اطلاعاتی نیز مبنی بر مجروح شدن شبه‌نظامیان جمهوری اسلامی وجود دارد.

این سازمان غیردولتی اضافه کرد این حمله، پانزدهمین حمله اسرائیل به خاک سوریه از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به شمار می‌رود و چهار روز پیش نیز اسرائیل مواضع شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان در جنوب دمشق را هدف قرار داد.

کمی پیشتر، یک مقام نظامی سوریه از حمله اسرائیل به اهدافی در جنوب دمشق خبر داده و گفته بود در این حمله موشکی دست‌کم یک نفر مجروح شد و خسارات مادی نیز ایجاد شد.

خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، با اشاره به فعال شدن پدافند هوایی ارتش سوریه در بامداد جمعه برای مقابله با حمله موشکی اسرائیل، از قول یک مقام نظامی نوشت: «اسرائیل ساعت چهار بامداد روز جمعه، از سمت جولان با موشک نقاطی را در جنوب شهر دمشق هدف قرار داد.»

این مقام نظامی سوریه گفت: «پدافند هوایی سوریه در جریان مقابله با حمله موشکی اسرائیل، تعدادی از موشک‌ها را رهگیری کرد با این حال در اثر برخی نقاط در جنوب دمشق یک نفر مجروح شد و خسارات مادی نیز وارد آمد.»

این دومین بار در این هفته است که خبرگزاری دولتی سوریه از حمله اسرائیل به اهدافی در جنوب دمشق خبر داده است.

خبرگزاری دولتی سوریه دوشنبه گذشته نیز گزارش داد که اسرائیل از بلندی‌های جولان به سوی نقاطی در جنوب دمشق موشک شلیک کرد و با آنکه پدافند هوایی سوریه «اکثر آنها را ساقط کرد» اما این حملات «خسارات مادی» بر جای گذاشت.

ارتش اسرائیل از اظهار نظر مستقیم درباره حملات به سوریه خودداری می‌کند. با این حال دیده‌بان حقوق بشر سوریه هدف حمله شامگاه دوشنبه گذشته اسرائیل به جنوب دمشق را مواضع شبه‌نظامیان حزب‌الله در منطقه الکسوه اعلام کرد.

در ماه‌های اخیر حملات منتسب به اسرائیل علیه مواضع نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه افزایش یافته است.

یک ماه پیش نیز سپاه پاسداران و رسانه‌های ایران از کشته شدن دو عضو سپاه در سوریه خبر دادند و آن را ناشی از حملات اسرائیل اعلام کردند.

از: ایران اینترنشنال

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.