وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک طی سه روز آینده/کاهش کیفیت هوا در نوار غربی کشور

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک طی سه روز آینده/کاهش کیفیت هوا در نوار غربی کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک طی سه روز آینده در برخی از استان‌های کشور خبر داد و گفت: توده گرد و خاک در کشور عراق شکل گرفته که انتظار می‌رود طی ۲۴ ساعت آینده نوار غربی کشور و به تدریج بخش‌هایی از مرکز کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد و در این مناطق باعث افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا شود.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز شرقی واقع در استان‌های گلستان و سمنان، شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی با بیان این‌که طی روزهای شنبه تا دوشنبه (۲۱ تا ۲۳ خردادماه) در سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: دوشنبه (۲۳ خردادماه) در شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان این‌که سه‌شنبه (۲۴ خردادماه) برای مناطق شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ابرناکی و بارش خفیف پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: توده گرد و خاک در کشور عراق شکل گرفته که انتظار می‌رود طی ۲۴ ساعت آینده نوار غربی کشور و به تدریج بخش‌هایی از مرکز کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد و در این مناطق باعث افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا شود.

به گفته ضیاییان، طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور و در برخی نواحی استان‌های واقع در زاگرس مرکزی و طی سه روز آینده در دامنه‌های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز، تهران، اصفهان و فارس افزایش ابر گاهی وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: همچنین طی سه روز آینده در استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه و بوشهر وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود و خلیج فارس مواج است.

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۱ خردادماه) صاف در اواسط روز وزش باد گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (۲۲ خردادماه) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان تاکید کرد: طی امروز و فردا (۲۰ و ۲۱ خردادماه) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۹ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.