غرامت جویی کهنه سربازان جنگ؛ احضار رضا شرفخانی به دادسرای مشهد / سند

خبرگزاری هرانا – رضا شرفخانی دبیر کانون و کمیته پیگیری غرامت جنگ ایران و عراق طی ابلاغیه ای به شعبه ۷۷۱ دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۷ مشهد احضار شد. از آقای شرفخانی خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز از زمان صدور ابلاغیه در این شعبه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا شرفخانی، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب مشهد احضار شد.

در این ابلاغیه در تاریخ ۴ تیرماه ۱۴۰۱ صادر و ابلاغ شده است، از آقای شرفخانی خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز از زمان درج ابلاغیه در سامانه ثنا، جهت ادای توضیحات در خصوص اتهامات “توهین به مقامات و مامورین، افترا و نشر اکاذیب و اخلال در نظم و آسایش عمومی” در شعبه ۷۷۱ دادسرای انقلاب ناحیه ۷ مشهد حاضر شود.

پیشتر در تاریخ ۲۴ خردادماه، پرونده رضا شرفخانی، در پی عدم رضایت بنیاد شهید و امور ایثارگران به دادسرای مشهد ارسال شده بود.

آقای شرفخانی، دبیر کانون و کمیته پیگیری غرامت جنگ ایران و عراق به همراه حمید واحدی و حسین محمودی پیشتر در تاریخ ۱ خردادماه از سوی پلیس امنیت احضار شده بود. آقای شرفخانی اردیبهشت ماه امسال نیز برای سومین بار به پلیس امنیت احضار شده بود. احضار او با شکایت امیرحسین قاضی زاده هاشمی، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل احضار وی اطلاع دقیقی در دسترس نیست با اینحال گفته می شود احضار وی در پی فراخوان سراسری مصدومان جنگ ایران و عراق در خصوص پیگیری اجرای بندها ۶ و ۷ قطعنامه ۵۹۸ صورت گرفته است.

آقای شرفخانی پیش از این نیز سابقه بازداشت داشته است.

 

 

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.