وحید اشتری: قالیباف در ۲۵ سال گذشته در هر سمتی فساد داشته اما با حمایت طائب باقی مانده است

وحید اشتری، فعال رسانه‌ای افشاگر سفر خانواده محمدباقر قالیباف به ترکیه، در مصاحبه با «دیده‌بان ایران» گفت ادامه حیات سیاسی قالیباف با وجود پرونده‌های فساد، به دلیل ارتباط با حسین طائب بوده. او گفت ۲۵ سال پول سپاه و تبلیغ رسانه‌ها خرج قالیباف شده که در همه سمت‌ها فساد داشته است.

وحید اشتری، از چهره‌های موسوم به جریان عدالت‌خواه، در مصاحبه با سایت دیده‌بان ایران با اشاره به سوابق محمدباقر قالیباف، رییس مجلس، گفت: «اگر شما عقل سیاسی داشته باشید ۲۵ سال پول سپاه و تبلیغات رسانه‌ها را خرج این فرد نمی‌کنید که در همه سمتی، فساد داشته است.»

اشتری تأکید کرد که کارنامه حسین طائب «خیلی منفی و داغان» است.

او همچنین گفت که مهدی طائب، بی‌سواد و فرد پیاده‌ای است که در حد یک امام جماعت معمولی مسجد هم سواد ندارد اما جایگاهی به او داده شده که به واسطه برادرش است.»

به گفته اشتری، فایل صوتی منتشر شده از مهدی طائب مربوط به سخنانش در جمع نیروهای سپاه «انصار المهدی» بوده که وظیفه حفاظت از مقامات جمهوری اسلامی را بر عهده دارند.

او تأکید کرد که مهدی طائب نتوانسته حتی این نیروهای سپاه پاسداران را قانع کند. 

بر اساس یک فایل صوتی درز کرده که روز ۱۶ اردیبهشت در ایران اینترنشنال منتشر شد، مهدی طائب در یک جمع خصوصی تأیید می‌کند که محمدباقر قالیباف پیش از این نیز همراه با خانواده، سفرهایی به ترکیه داشته و آن سفرها مرتبط با امور پشتیبانی از قاسم سلیمانی و نیروی قدس سپاه پاسداران بوده است.

مهدی طائب افشای سفر خانواده قالیباف به ترکیه را به میثم نیلی، برادر داماد ابراهیم رئیسی نسبت داده بود اما پس از تهدید نیلی به شکایت، گفت که سخنانش «تقطیع» شده بوده و از او عذرخواهی کرد.

وحید اشتری در این مصاحبه همچنین گفت که سخنان ابراهیم رئیسی درباره «جراحی اقتصادی»، تفاوتی با سخنان اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس‌جمهوری وقت ایران در دهه ۷۰ ندارد.

از: ایران اینترنشنال

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.