متحد جمهوری اسلامی، کیم جونگ اون، رهبری با ۱۰۰ درصد آرا!

در انتخابات پارلمانی کره شمالی کیم جون اون، رهبر این کشور بدون حتی یک رای مخالف یا ممتنع و با آرای تمامی رای‌دهندگان به پارلمان راه یافت. انتخابات پارلمانی در کره شمالی هر پنج سال یکبار برگزار می‌شود.

در انتخابات پارلمان کره شمالی، حزب حاکم این کشور به رهبری کیم جونگ اون موفق شد ۱۰۰ درصد آن را به خود اختصاص دهد. خبرگزاری رسمی این کشور گزارش داد که “در انتخابات روز یک‌شنبه (۹ مارس) تمامی رای دهندگان شرکت کرده و همگی آنان کیم جونگ اون را برگزیده‌اند.”

این منبع خبری افزود: «نتیجه انتخابات نشان می‌دهد که مردم این کشور از رهبری عالی کره شمالی حمایت می‌کنند.» کیم، رهبر کره شمالی یکی از نمایندگان راه یافته به پارلمان این کشور است.

در تمامی ۶۸۷ منطقه رای‌گیری حتی یک رای مخالف یا ممتنع علیه حزب کیم جونگ اون (حزب کمونیستی کارگر) به صندوق‌ها انداخته نشده است. به گفته ناظران از این “موفقیت ۱۰۰ درصدی” حتی در کره شمالی نیز با شگفتی یاد می‌شود.

کیم که در منطقه رای‌گیری ۱۱ مونت (کوه) پائکتو خود را نامزد کرده بود، همانند دیگر مناطق تنها کاندیدا در منطقه خود به شمار می‌آمد. برای هر منطقه رای‌‌گیری در کره‌شمالی تنها یک کاندیدا معرفی شده بود و رای‌دهندگان تنها مجاز بودند به این کاندیدا رای “آری یا نه” دهند.

به گفته منتقدان تا کنون در کشورهای استبدادی با رهبرانی اقتدارگرا “نتایج ساختگی” انتخابات با ارقامی هم‌چون ۹۷ یا ۹۸ درصد “تزئین” می‌شد، اما انتخابات اخیر کره شمالی به همه “تردیدها و ملاحظات” در این زمینه پایان داده است.

پارلمان کره شمالی به عنوان یکی از مراجع قانون‌گذاری هر پنج سال یک‌بار انتخاب می‌شود و تنها دو بار در سال نشست دارد. وظیفه مهم این پارلمان تصویب لوایح حزب حاکم کارگر است.

آنچه توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است، حضور خواهر کیم جونگ اون در زمان رای‌گیری بوده است. تلویزیون دولتی کره شمالی از “خواهر رهبر” برای نخستین بار به عنوان “یک مقام ارشد کره شمالی” نام برده است.

این نخستین انتخابات پارلمانی پس از مرگ “کیم جونگ ایل”، پدر رهبر کنونی در دسامبر ۲۰۱۱ است. کیم جونگ اون با “شعر و ابیات تبلیغی” مردم را به شرکت در انتخابات اخیر دعوت کرده بود. وی انتخابات روز یک‌شنبه را “انتخابات موج شادی” نام‌گذاری کرده بود.

سرشماری در قالب انتخابات

یکی از اهداف برگزاری انتخابات در کره شمالی، انجام سرشماری در این کشور است. در کره شمالی شرکت در انتخابات اجباری است، حتی کسانی که شخصاً نمی‌توانند در پای صندوق‌های رای حضور یابند، آرای آنان در خانه اخذ می‌شود.

به گفته ناظران پس از “تصفیه‌های سیاسی” اخیر در کره شمالی باید برگزاری انتخابات روز یک‌شنبه را به معنای تحکیم پایه قدرت کیم جونگ اون تلقی کرد. حال کیم در کنار القابی همچون “رهبر عزیز”، “فرمانده عالی نیروهای مسلح”، “رهبر حزب” عنوان “نماینده پارلمان” را نیز یدک می‌کشد.

به‌رغم وجود شرایط امنیتی- پلیسی در کره شمالی و کنترل شدید مرزها در سال گذشته میلادی حدود ۱۵۰۰ شهروند به دلیل فقر از این کشور گریختند و از طریق چین به کشور همسایه یعنی کره جنوبی پناه آوردند.
از: دویچه وله

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.