شرکت آمریکایی «تری‌ام» به علت رعایت نکردن تحریم‌های جمهوری اسلامی به پرداخت ۱۰ میلیون دلار محکوم شد

جمعه, 31ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

صدای آمریکا

شرکت آمریکایی «تری‌ام» که در زمینه تولید و عرضه محصولات ایمنی، الکترونیک، حمل‌و‌نقل و بهداشت فعالیت دارد بابت فروش باواسطه محصولاتش به جمهوری اسلامی به پرداخت مبلغ ۱۰ میلیون دلار محکوم شد.

به گزارش وال استریت ژورنال به نقل از دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، این شرکت پذیرفته که یکی از شرکتهای تابعه‌اش در سوئیس از سپتامبر ۲۰۱۶ تا سپتامبر ۲۰۱۸ «صفحه پلاک انعکاسی» را به نهاد تحریم شده «بنیاد بنیاد تعاون نیروی انتظامی» فروخته است.

شرکت «تری‌ام» با قبول جریمه در نظر گرفته شده اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹ متوجه شده که تعدادی از کارکنانش این تخلفات را مرتکب شده‌اند و به سرعت موضوع را به دولت اطلاع داد و جزئیات معاملات را فاش، چندین کارمند متخلف را اخراج و با یک واسطه مستقر در آلمان که عامل فروش محصولاتش به ایران بوده، قطع همکاری کرد.

«تری‌ام» ماه گذشته هم پس از اینکه کارمندان بازاریابی یک شرکت تابعه آن مستقر در چین، مقامات مراقبت‌های بهداشتی را به سفرهای توریستی مخفی به ایالات متحده و استرالیا بردند، به نقض قانون اقدامات فساد خارجی متهم و به پرداخت بیش از ۶.۵ میلیون دلار برای حل و فصل تحقیقات محکوم شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.