بهزاد نبوی با پایان محکومیت پنج ساله آزاد شد

behzad-nabavi

ندای سبز آزادی: بهزاد نبوی، وزیر صنایع دولت میرحسین موسوی و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با اتمام دوران محکومیتش آزاد شد.

بهزاد نبوی که طی سال های گذشته بر خلاف مقررات و قانون زندان ها، در بند ۲ الف وابسته به سپاه محکومیت خود را می‌گذراند، با اتمام دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد. بهزاد نبوی در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۸۸ به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

این زندانی سیاسی دوران پهلوی و جمهوری اسلامی، پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت و زندانی شد. یکی از موارد اتهامی او اخلال در ترافیک تهران ذکر شد.

وزیر صنایع دولت میرحسین موسوی در دادگاه های فرمایشی سال ۸۸ نیز شرکت داده شد که جمله معروف “من به میر حسین موسوی خیانت نمی کنم” را بیان کرد.

این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، چندی پیش در رابطه با پرونده جدیدی به بازپرسی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است. اتهاماتی که در جریان این بازپرسی‌ به این مبارز و زندانی سیاسی رژیم پهلوی ابلاغ شده است عبارتند از: امضای نامه‌های ساختار شکن از داخل زندان،‌ شکایت به همراه چند تن دیگر از سردار مشفق به عنوان مصداق تبلیغ علیه نظام،‌ نشان داده شدن تصویر وی از شبکه‌های تلویزیونی فارسی زبان مخالف نظام در خارج کشور.

نبوی از خرداد ۱۳۵۱ به دلیل تحت تعقیب بودن توسط رژیم شاه به طور مخفیانه زندگی می کرد. او قبل از انقلاب بارها توسط ماموران ساواک دستگیر شده بود. ولی هیچ گاه مأموران حکومت پهلوی موفق به گرفتن اعترافات از او نشدند و ناکامانه او را آزاد کردند.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.