دومین اطلاعیه سپاه در پی حمله موشکی و پهپادی به اسرائیل: هرگونه تهدید آمریکا و اسرائیل از مبدا هر کشوری با پاسخ متقابل تهران به منشأ تهدید مواجه می‌شود

یکشنبه, 26ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه ۲۵ فروردین / ۱۳ آوریل با ده‌ها موشک کروز، بالستیک و پهپاد از قلمروی ایران به اسرائیل حمله کرد. از عراق و سوریه و جنوب لبنان و یمن نیز به سمت اسرائیل شلیک شد.
سپاه در نخستین بیانیه نوشت که حمله در پاسخ به حمله اسرائیل به سرکنسولگری ایران در دمشق و زیر نظر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی رخ داده است. سپاه ساعاتی بعد در دومین بیانیه‌اش با تهدید به تلافی در برابر هر حمله‌ی دیگری، به ایالات متحده و نیزهر کشور ثالثی که امکان حمله به ایران را بدهد، هشدار داد. سپاه نوشت: «به دولت تروریستی آمریکا هشدار داده می‌شود هرگونه پشتیبانی و مشارکت در ضربه به منافع ایران، پاسخ قاطع و پشیمان کننده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در پی دارد… هرگونه تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی از مبدا هر کشوری با پاسخ متقابل جمهوری اسلامی ایران به منشأ تهدید مواجه می‌شود.»

پیش از این نیز محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی به کشورهای ثالث هشدار داده بود حریم هوایی‌شان را در اختیار اسرائیل نگذارند. در پی حمله سپاه آژیرهای خطر در قدس (اورشلیم)، و بسیاری از شهرهای مرکز و جنوب اسرائیل به صدا در آمد. تایمز اسرائیل نوشت: «صدای انفجار در اورشلیم». واشنگتن انتظار دارد تهران بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ پهپاد و موشک از عراق و سوریه و جنوب لبنان و یمن به سمت اسرائیل شلیک کند اما قسمت اعظم شلیک‌ها از داخل خود خاک ایران خواهد بود. تهران می‌گوید:‌ «اگر رژیم اسرائیل اشتباه دیگری مرتکب شود، پاسخ ایران به طور قابل توجهی شدیدتر خواهد بود.» آخرین خبرها در این‌باره را در گزارش تفصیلی در وبسایت رادیوزمانه دنبال کنید.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.