علی سعیدی، نمایندۀ ولی فقیه در سپاه پاسداران: عامل حیات ما نفوذ ما در منطقه است

دوشنبه, 19ام مرداد, 1394
اندازه قلم متن

علی سعیدی، نمایندۀ ولی فقیه در سپاه پاسداران، در جمع کارکنان سپاه پاسداران لرستان مدعی شد که هدف مسئولان جمهوری اسلامی جدا کردن مسئلۀ هسته ای از دیگر موضوع ها بوده و حکومت اسلامی ایران قصد نداشته این همه هزینه بابت برنامۀ هسته ای متحمل شود.

نمایندۀ علی خامنه ای در سپاه پاسداران توضیح بیشتری در این خصوص نداد، هر چند ادعای او در تناقض با سخنان رهبر جمهوری اسلامی است که بارها تأکید کرده است که “صنعت” هسته ای در ایران به مراتب مهمتر از حتا موضوع نفت از زمان کشف و سپس ملی شدن آن تا امروز بوده است.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه سخن اش همچنین گفت که “دشمن” یعنی قدرت های غربی، به ویژه آمریکا قصد داشته از طریق مسئلۀ هسته ای به “موضوع های فراهسته ای پرش کند” یعنی اختلافات اش را با جمهوری اسلامی افزایش دهد که البته با تدبیر رهبران نظام اسلامی ایران، یعنی با پذیرش توافق اتمی از سوی این کشور، به مقصود خود نرسیده است.

نمایندۀ آیت الله خامنه ای در سپاه پاسداران در ادامه گفت که اختلاف اصلی میان حکومت اسلامی و قدرت های غربی بر سر “عمق استراتژیک” یا نفوذ جمهوری اسلامی در یمن، سوریه و لبنان است. حجت الاسلام سعیدی اضافه کرد که اگر جمهوری اسلامی از این نفوذ و عمق استراتژیک در منطقه بهره مند نبود، قطعاً قدرت های غربی حاضر به انجام مذاکره با ایران نبودند.

علی سعیدی در ادامۀ همین سخن تأکید کرد : “عامل حیات ما نفوذ ما در منطقه است و اگر بخواهیم این عامل را از دست بدهیم منزوی می شویم.” نمایندۀ آیت الله خامنه ای نگفت که منظور او از “ما” آیا مسئولان و حکومت اسلامی است یا مردم ایران و چرا دخالت ها و حضور دولت ایران اعم از نظامی و غیر نظامی در یمن، سوریه و لبنان… به سود مردم ایران است.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه از طرح موشک های بالستیکی سپاه پاسداران پشتیبانی کرد و از شورای امنیت ملی کشور خواست که مسئلۀ موشک های بالستیکی و تأسیسات نظامی سپاه پاسداران در پارچین را به عنوان خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران در نظر بگیرند. از جمله موارد توافق اتمی میان ایران و قدرت های جهانی بازرسی از تأسیسات هسته ای و غیرهسته ای و از جمله تأسیسات نظامی پارچین است.

حجت الاسلام سعیدی در پایان مشارکت گستردۀ رأی دهندگان در انتخابات آتی را معیار پشتیبانی مردم از حکومت اسلامی و آیت الله خامنه ای دانست.
از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.