مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی در باغ موزه سینما + گزارش تصویری

kiarostami16

جمعی از هنرمندان و مردم علاقه‌مند سینما سه شنبه شب برای بزرگداشت عباس کیارستمی، کارگردان فقید ایران در موزه سینما گرد هم آمدند.

این مراسم که از پیش اعلام نشده بود، در موزه سینما در باغ فردوس برگزار شد. طرفداران کیارستمی شمع روشن کردند و برخی هنرمندان سرشناس ایران در آن حضور یافتند.

اصغر فرهادی، جعفر پناهی، رخشان بنی اعتماد، لوئیس چکناواریان، داریوش فرهنگ، بیتا فرهی، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، همایون اسعدیان و آتیلا پسیانی از جمله هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور یافتند. هنرمندان دفتر یادبودی را امضا کردند.

در حالی این مراسم غیر رسمی برگزار شد که هنوز پیکر کیارستمی به ایران منتقل نشده است.

حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینما سه شنبه شب در مراسم یادبود کیارستمی در محل موزه سینما گفت اقداماتی برای انتقال کیارستمی انجام شده و احتمالا تا جمعه به ایران انتقال داده می شود. وی در مورد محل دفن کیارستمی گفت هنوز مشخص نیست.

وی افزود: موزه سینما یکی از گزینه های اصلی مراسم تشییع است ولی آنچه برای ما اهمیت دارد، رضایت خانواده کیارستمی است و تصمیم نهایی را آنها می گیرند.

مراسم یادبود کیارستمی که سه شنبه شب برگزار شد، بعد از یکساعت با واکنش پلیس امنیت روبرو شد. برخی از برخورد پلیس امنیت با هواداران کیارستمی در باغ فردوس خبر داده‌اند.

برخی شاهدان عینی گزارش داده‌اند که پلیس امنیت، مردمى که بعد از یادبود کیارستمی در باغ فردوس جمع شده‌اند را پراکنده، و مغازه‌ها را وادار به بستن می‌کند.
از: ایران امروز

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.