بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

درخواست جبهه ملی ایران از رییس جمهور

برای برگزاری گردهمایی در میدان بهارستان

 

هموطنان عزیز:

چنانکه در ذیل ملاحظه می کنید، در تاریخ 29 فروردین 1384، جبهه ملی ایران در خواست برپایی یک گردهمایی در میدان بهارستان را به دفتر ریاست جمهوری فرستاد. ولی، تا این تاریخ، هیچگونه پاسخی از سوی دفتر ریاست جمهوری و یا وزارت کشور دریافت نشده است. فقط از سوی وزارت اطلاعات به دو تن از مسئولان جبهه ملی در مورد این درخواست تذکراتی داده شده است.

از آنجا که ما شرایط سیاسی منطقه و کشور را بشدت بحرانی می دانیم، قصد داشتیم  نگرانی های خود را با هموطنانمان در میان بگذاریم و راهکارهای برونشد از بحران را عنوان سازیم.

 اکنون، پس گذشت از دو هفته، با توجه به سکوت دستگاههای مسئول دولتی در برابر این درخواست که از حقوق مسلم هر سازمان سیاسی شناخته شده کشور است، لازم است موضوع را به آگاهی همگان برسانیم. از آنجا که طرح دیدگاهها و مواضع جبهه ملی ایران را در شرایط حساس کنونی ضروری میدانیم، ضمن پافشاری بردرخواست خود، کوشش خواهیم کرد تا بزودی باشما سخن بگوییم وتوجه همگان را به ضرورت تلاشی گسترده برای خارج ساختن کشور از بن بست ها جلب نماییم.

  جبهه ملی ایران 

11 اردیبهشت 1384

 

جناب آقای سید محمد خاتمی

ریاست محترم جمهوری

 در شرایط و اوضاع خطیر کنونی منطقه خاورمیانه، و خطرات و توطئه هایی که تمامیت ارضی و موجودیت میهن ما را مورد تهدید قرار داده است، جبهه ملی ایران با پیشینه بیش از نیم قرن مبازره آزادیخواهانه و میهن دوستانه، قصد دارد در یک  گردهمایی مردمی، نظریات خود را باستحضار ملت ایران برساند.

 زمان این گردهمایی، ساعت 16 روز 29 اردیبهشت 1384، و جای برگزاری آن، بسته به نظر مقامات ذیربط دولت، می تواند یکی از محل های زیر باشد: 1- میدان بهارستان، 2-  ورزشگاه امجدیه، 3- یکی از میدانهای مرکزی شهر.

 آقای رییس جمهور: جبهه ملی ایران از شما درخواست مینماید که به وزارت کشور دستور فرمایید مجوز تشکیل این گردهمایی را صادر و تدبیرهای لازم را برای حفظ امنیت این تجمع اتخاذ نماید.

 تهران – 29 فروردین 1384

 ادیب برومند، رییس شورای مرکزی

جبهه ملی ایران 

 

 
 
بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به جبهه ملی ايران