بازگشت به صفحه اول

از سازمانهای جبهه ملی ایران در امریکا

 
 

28  سال پس از انقلاب به کجا رسیده ایم؟

اهداف اصلی ملت بزرگ و شرافتمند ایران از انقلابی که اکنون به مرز 28 سالگی رسیده دست یافتن به حاکمیتی مستقل بر اساس موازین دموکراسی و رعایت حقوق بشر و حفظ منافع ملی بود. حاکمیتی که بتواند با برقراری آزادیهای اولیه انسانی، رشد و شکوفایی اقتصادی و عدالت اجتماعی را به ارمغان آورده و ملت ایران را به زندگی در آزادی و رفاه و امنیت رهنمون گردد. اهدافی که متأسفانه طی این سالها روز به روز از آنها دور و دورتر شده ایم.

قرار بود دیگر انتخابات فرمایشی با لیستهای از قبل تعیین شده حکومتی برگزار نشود و مردم بتوانند از طریق انتخابات آزاد به حاکمیت ملی دست یابند ولی کار نمایش انتخابات در جمهوری اسلامی بجائی رسید که نزدیکترین افرد به مرکزیت حکومت گفتند از دست تقلبات انتخاباتی و ظلمی که به آنها شده فقط شکایت به نزد خدا میبرند و بس.

قرار بود همه تفکرهای سیاسی آزاد بیان داشته باشند و بتوانند افکار خود را منتشر کنند ولی نه تنها تمام گروههای سیاسی دگراندیش سرکوب شده و منزوی و خاموش گردیدند که بسیاری از خودیهای درون حاکمیت نیز به خطاب و عتاب و زندان و فرار گرفتار شده اند و از انتشار حتی یک روزنامه آزاد و خارج از جرگه حاکمیت خبری نیست.

قرار بود در کشور زندانی سیاسی نداشته باشیم و زندان اوین فقط به عنوان موزه جنایات رژیم سابق نگاهداری شود ولی نه تنها این زندان باقی ماند و توسعه یافت بلکه با زنجیره ای از زندانهای جدید برای به بند کشیدن دگراندیشان و آزادیخواهان تکمیل گردید.

قرار بود دیگر اثری از فساد مالی و بی قانونی در دستگاه حکومت و ناامنی در جامعه دیده نشود ولی امروز سوء استفاده های چندین میلیارد تومانی آنقدر تکرار و شنیده میشود که اختلاس و سوء استفاده و رشوه های چند میلیونی عادی شده و اصلا نظر کسی را جلب نمی کند. کافیست نگاهی به روزنامه های دولتی و صفحه حوادث آنها بیاندازیم تا از گوشه های کوچکی که آنها برملا میکنند به عمق فاجعه بار فساد و ناامنی و بی قانونی در جامعه پی ببریم.

قرار بود آب و برق مجانی شود و کار مسکن برای آحاد ملت فراهم گردد ولی امروز نه تنها قیمت آب و برق که قیمت تمام اقلام مورد نیاز مردم صدها برابر نسبت به قبل از انقلاب افزایش یافته و گرانی و تورم طاقت و تحمل مردم را به پایان رسانیده است و بیکاری وحشتناک بخصوص بیکاری جوانان تحصیل کرده فاجعه آمیز است. فقر و فحشاء و اعتیاد گسترده مصیبتهای دردناکی است که سوء مدیریت کشور بر گردن این ملت بار کرده است.

امروز صرفنظر از اینکه اهداف اصلی انقلاب محقق نگردیده بلکه ندانم کاریها و سوء سیاستهای حاکمیت جمهوری اسلامی بسیاری از فرصتهای گرانبها و تاریخی را که میتوانست برای آینده میهن ما اثرات مثبتی برجای بگذارد از دست داده است. عبور نکردن لوله های نفتی کشورهای حوزه دریای مازندران از خاک ایران و تغییر مسیر آن به خط باکو – جیهان تنها نمونه ای از این فرصتهای از دست رفته است.

حاکمیت جمهوری اسلامی با طرح شعارهای غیر ضروری و تنش زا و با تحرکات نامعقول و مداخله در منازعاتی که بین قدرتهای جهانی بر سر کسب منافع بیشتر در منطقه خاورمیانه در جریان است کیان ملی و تمامیت ارضی و موجودیت میهن ما را دچار مخاطره نموده است. حاکمیت جمهوری اسلامی با تعقیب سیاستهائی که از هیچ منظری با منافع ملی ایران همخوانی ندارد باعث پیدایش یک اجماع جهانی و علاوه بر آن یک اتحاد منطقه ای برعلیه کشور ما گردیده است.

جبهه ملی ایران در آستانه بیست و هشتمین سالگرد انقلاب به هموطنان عزیز هشدار میدهد که موقعیت حساس کشور و بحرانی که میرود تا سرنوشت شومی را برای این مرز و بوم رقم بزند بدقت زیر نظر داشته و از هیچ تلاش و کوششی برای نجات میهن و پیشگیری از وقوع حوادث ویرانگر دریغ نورزند.

ما در این برهه تاریخی به حاکمیت جمهوری اسلامی نیز هشدار میدهیم که از بی اعتنایی به موازین بین المللی و مواضعی که کشور را بشرایط فعلی کشانده است دست بردارند و با باز کردن فضای مختنق کنونی امکان دهند تا صاحبان اصلی این سرزمین یعنی هفتاد میلیون نفر ملت با فرهنگ و کهنسال ایران در سرنوشت خود دخالت نموده و این مشکلات عظیم را از سر راه خود بردارد.

تهران – جبهه ملی ایران

12 بهمن ماه 1385  

 

 
 
بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به جبهه ملی ايران