بازگشت به صفحه اول  
 
 

تکذيب سرلشگر ناصر فربد عضو شورایعالی و رهبری جبهه ملی ایران به امضاء متن (همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران)

 

 
 

 

نامه سرلشگر ناصر فربد به ریاست جبهه ملی ایران

13- 3- 88

فوری

پیرو نامه مورخ 8-3-88 و 6-3-88 و مذاکرات تلفنی ضرورت تشکیل جلسه فوق العاده شورای مرکزی جبهه ملی:

1 – مفاد دو نامه ارسالی قبلی که مجددا در پیوست میباشد، مصاحبه شخصی جنابعالی با صدای آمریکا بگونه ای که انگاشته ام بازتاب گسترده بین الملی بوجود آورده است که بدون نظر و رای اکثر اعضاء شورای مرکزی میباشد.

2 – در مذاکره تلفنی اظهار داشتید که متوجه بی دقتی خودتان تا حد استعفا از آن فعالیت شده اید که شنیده شد به همان گونه اقدام گردیده است.

3 – ملاحظه شد که استعفای جنابعالی نسبت به تعهدی امضا شده توسط سایر کارگزاران این پدیده در متن پیامی بنام (همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران بوده است) که تاکید مینمائید دیگر شخصیت هائی که امضا جبهه ملی در آن امضا دارند، استعفای خود را اعلام دارند.

4 – بطوریکه اطلاع دارید اینجانب در جلساتی که در کوشش های اخیر در این باب در مکان های مختلف بوجود آمده حضور نداشته و از مباحثی [که] منجر به آن مصاحبه و متن تنظیم یافته آن با امضا پایه گذاران، برکنار بود و بی اطلاع از مذاکرات در جلسات اخیر بوده است که نظراتم در دو نامه اشاره شده بالا منتشر گردیده است.

5 – اینک شایع شده است که من هم یکی از امضا کنندگان آن متن بوده ام که به کلی مورد انکارم میباشد. بنابراین اینجانب تعهد و امضائی نداده ام که استعفا بدهم و با اینکه ائتلاف سیاسی را به منظور هم جهتی موجه میدانم ولی بطوریکه نگاشته ام این همبستکی بدون نظر خواهی از اعضای شورای مرکزی با شایعه (تشکیل شورای موقت جبهه ملی پنجم) موجبات انشعاب جبهه ملی را فراهم میسازد و مستلزم بازنگری ماهیتی در شورای مرکزی جبهه ملی میباشد.

6 – مدتی قبل آقای کورش زعیم که تصدی روابط عمومی سازمان جبه ملی را به عهده دارند هنگام پیاده شدنم در شب مراجعت از جلسه حزبی و در حضور آقایان هرمیداس باوند و عباس امیر انتظام و عیس خان حاتمی که در خودرو بودند عجولانه در خارج ماشین، امضای بدون  رویت متن و یا مطالبی در خصوص موضوع خاص با توجه به اعتماد اینجانب نسبت به امور مختلفی که به عهده دارند از من گرفت، تصور میرود که شاید این امضا در ارتباط با موضوع مورد بحث باشد، که از ایشان استفسار خواهد شد که موید عدم حضور و امضا من خواهد بود.

7 – [با] توجه به موارد بالا مجددا لازم دانستم تا با تشکیل هرچه زودتر جلسه شورای مرکزی و طرح موارد مزبور رفع ابهام و [از] نشر مطالب عیر موجه در اذهان عمومی جلوگیری به عمل آید.

با احترام – سرلشگر ناصر فربد

 

 
 
بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به جبهه ملی ايران