بازگشت به صفحه اول

 

 
 

استقرار حاکمیت ملی هدف جبهه ملی ایران است

 

خجسته سالروز تولد مصدق

 

29 اردیبهشت 1390 مصادف با صدوبیست و نهمین سالروز تولد رهبر آگاه و خردمند و ایثارگر نهضت ملی ایران دکتر محمد مصدق است. مصدق در روز 29 اردیبهشت سال 1261 خورشیدی در تهران چشم به جهان گشود. او از نوجوانی تاهنگام مرگ در مبارزات سیاسی و فعالیت های اجتماعی ملت ایران فعالانه حضور داشت و مشاغل و مسئولیت های اداری و  سیاسی مختلفی را به عهده گرفت و تمام این مسئولیت ها را در شایسته ترین نحو و در نهایت پاکی و صداقت به انجام رسانید. افکار و اندیشه های سیاسی اجتماعی مصدق تحت تاثیر انقلاب مشروطیت ایران شکل گرفت و او تا مدت شصت سال پیام آن انقلاب آزادیخواهانه و عدالت جویانه را به نسل های بعدی این مرز و بوم منتقل نمود. ادب و نزاکت، راستی و صداقت، ایثار و شجاعت، تقوی و پاکی در سیاست، پایبندی به قانون و عدالت و اعتقاد عمیق به آزادی و استقلال از ارکان تفکیک ناپذیر شخصیت مصدق بود. دکترمصدق در اردیبهشت 1330 در اولین روز پذیرفتن مسئولیت نخست وزیری در اولین نامه ای که در این سمت صادر نمود به شهربانی کل کشور که در آن زمان در حکم دستگاه اطلاعات وامنیت کشور بود دستور داد که در جراید ایران آنچه درباره شخص او نگاشته میشود هرچه نوشته باشند وهرکس که نوشته باشد نباید مورد اعتراض و تعرض قرار گیرد.

 

مصدق در طول حیات خود بارها زندگی خود و خانواده اش را در راه آزادی واستقلال ایران در معرض خطر و نابودی قرار داد و برای سربلندی و اعتلای این کشور از هیچ کوشش و فداکاری دریغ نورزید. او در تمام فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود و در دوران نخست وزیری هیچگاه به مکر و حیله متوسل نگردید و هیچکس از او حرفی دروغ نشنید. او برای ایجاد موقعیت شخصی برای خود یا حفظ قدرت هیچگاه از اصول اخلاقی و جوانمردی منحرف نگردید. او همواره منافع ملی را بر منافع شخصی خود مقدم و مرجح میدانست. خود محوری و خودشیفتگی و توطئه گری هیچگاه از او دیده نشد. مصدق تنها راه پیشرفت و سعادت ملت ایران را در دستیابی به آزادی و استقلال این کشور میدانست. او با مجموع این خصلت ها، اندیشه ها، اعتقادات و عملکرد ها پرچم دار و بنیانگذار مکتبی گردید که مکتب مصدق نام دارد. مکتبی که شاگردان آن تنها به پیشرفت و تعالی ایران و رفاه و سعادت ملت ایران میاندیشند و دسترسی به این اهداف را در گرو بدست آوردن آزادی وحاکمیت ملی میدانند.

 

جبهه ملی ایران سالروز تولد دکترمحمد مصدق را به همه ایرانیان به ویژه به پیروان آن بزرگمرد تبریک میگوید. دریغ وافسوس که حاکمیت جمهوری اسلامی با پیروی از سیاست اختناق و سرکوب بخصوص در این سالهای اخیر به مردم حقشناس ایران امکان حضور در آرامگاه مصدق و ادای احترام به این بزرگمرد تاریخ را نمیدهد. این درحالیست که جمهوری اسلامی در مجامع سیاسی بین المللی و درجهت سیاست آمریکا ستیزی خود وقت و بی وقت از دخالت آمریکا در سرنگونی دولت ملی و مردمی مصدق در کودتای 28 مرداد 1332 دم میزند و از این بابت آمریکا را محکوم و مورد سرزنش قرار میدهد ولی توضیح نمیدهد که چرا تحت حاکمیت این رژیم مردم ایران حتی در سالروز تولد و یا سالروز درگذشت مصدق هم اجازه حضور در سر مزار او را ندارند.

 

تهران – جبهه ملی ایران

29 / 2 /1390

 

 
 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به جبهه ملی ايران 

 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران