کشف یک شبکۀ تروریستی وابسته به جمهوری اسلامی در ترکیه

آرش ادیب زاده

شنبه 31 مارس 2012

بنا به اظهارات برخی مقامات اطلاعاتی و امنیتی به شبکۀ تلویزیونی "اسکای نیوز"، یک شبکۀ تروریستی وابسته به جمهوری اسلامی ایران در ترکیه گسترش یافته تا علیه اهداف اسرائیلی، یهودی و همچنین برخی کشورهای غربی در این کشور دست به اقدامات تروریستی بزند.

بدین ترتیب بنا به اطلاعات شبکۀ تلویزیون"اسکای نیوز" ، "واحد ٤٠٠" سپاه قدس ایران که مستقیماً تحت فرماندهی آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی قرار دارد، از چند ماه پیش در ترکیه مستقر شده و گسترش یافته است و گروهی آدم کش را را برای انجام عملیات تروریستی علیه اهداف کشورهای غربی، یهودی و اسرائیلی به ترکیه اعزام کرده است.

"اسکای نیوز" در ادامه از قول یک منبع اطلاعاتی متذکر می شود که که بر اساس برآوردهای سرویس های اطلاعاتی  گروه اعزامی "واحد ٤٠٠" سپاه قدس هم اکنون وارد مرحلۀ عملیاتی خود شده  و قصد دارد اقدامات تروریستی خود را به زودی در خاک ترکیه به اجرادر آورد.

همین منابع می افزایند که عملیات تروریستی "واحد ٤٠٠" سپاه قدس در واقع پاسخی است به تهدیدهای نظامی اسرائیل و آمریکا علیه برنامۀ اتمی ایران. همین منابع می گویند که "واحد ٤٠٠" سپاه قدس نقش کلیدی را در توطئۀ قتل نافرجام سفیر عربستان در آمریکا داشته است. سرویس های اطلاعاتی غرب همچنین موفق به شناسایی یکی از افسران ارشد "واحد ٤٠٠" سپاه قدس شده اند که وظیفۀ طرح ریزی و انجام عملیات تروریستی در کشورهای اروپایی را برعهده دارد.

در این گزارش از "حامد عبداللهی" و "مجيد علوی" که از معاونان سابق وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به حساب می آیند، به عنوان فرماندهان "واحد٤٠٠" نام برده است . همچنین بنا به اظهارات این منابع، اکنون نيروهای اطلاعاتی ترکیه در پی دستگيری و بازداشت اعضای اين شبکۀ تروريستی هستند.

شایان یاد آوریست که آيت‌ الله علی خامنه ‌ای رهبر جمهوری اسلامی، چندی پیش در خطبه‌های نماز جمعه و در واکنش به شايعات حمله نظامی غربی ها به ايران تأکید کرده بود که: «ما هم تهديدهايی داريم که به وقت خود اعمال خواهد شد».

از: ار اف ای

 

 
 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به سیمای نظام 

 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران