یک فعال مدنی در نقده با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی زخمی شد

پنجشنبه, 25ام فروردین, 1401
اندازه قلم متن

ایران وایر

نیروهای امنیتی شهرستان «نقده» در استان آذربایجان غربی، صبح روز ۲۵فرودین۱۴۰۱، با یوروش به محل کار «علی حاج‌محمدی»، این زندانی سیاسی سابق و فعال مدنی ساکن این شهر را با شلیک دو گلوله زخمی کردند.

بر پایه گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، مأموران لباس شخصی، صبح امروز پنج‌شنبه با یوروش به محل کار علی حاج‌محمدی، اقدام بازداشت این شهروند ساکن شهرستان نقده (سولدوز) کرده‌اند. در پی درخواست علی حاج‌محمدی مبنی بر ارائه حکم قضایی از سوی مأموران و مقاومت وی در مقابل بازداشت، یکی از مأموران ابتدا به صورت این فعال مدنی اسپری فلفل پاشیده و مامور دیگر با شلیک مستقیم دو گلوله به پای وی، علی حاج‎محمدی را زخمی کرده است.

به گفته یکی از نزیکان علی حاج‌محمدی، این فعال مدنی پس از این حادثه به بیمارستانی در نقده منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفته و هم‌اکنون در این بیمارستان بستری است. در هنگام جراحی این شهروند نیز تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در بیمارستان حضور داشته و جو امنیتی گسترده در بیمارستان و اطراف آن برقرار بوده است.

تا لحظه انتشار این خبر از دلایل اقدام نیروهای امنیتی برای بازداشت علی حاج‌محمدی اطلاعاتی در دست نیست.

علی حاج‌محمدی زندانی سابق سیاسی و یکی از فعالان مدنی باسابقه ساکن شهرستان نقده است. این فعال مدنی تُرک طی دو دهه گذشته بارها بازداشت و زندان را تجربه کرده است. علی حاج‌محمدی همچنین یکی از بازداشت‌شدگان تجمعات «روز جهانی زبان مادری» در اسفند ۱۳۸۵ در شهرستان نقده است. او در این پرونده به۳۰ ضربه شلاق، دومیلیون تومان جزای نقدی و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.