راهنمای استفاده

سایت ملیون ایران تا آنجا که ممکن بوده مطالب را دسته بندی نموده تا خواننده بتواند مطلبی مورد نطر خود را راحت تر پیدا نماید. اما ممکن است شما نکات زیر را ندانید.

یافتن مطالبی که از آغاز سال ۱۳۹۱ (مارس ۲۰۱۲) به بعد در سایت منتشر شده است

یافتن مقالات یک نویسنده در ستون دیدگاه ها:
برای یافتن سایر مقالات یک نویسنده در ستون دیدگاهها روی نام نویسنده در ستون در صفحه اول یا در صفحه مطلب کلیک کنید. در این صورت تمام مقالات آن نویسنده به بعد برای شما لیست میشود و میتوانید با کلیک روی خطوط آن لیست به مطالب مربوطه رجوع نمائید.

یافتن مطالب یک ستون:
برای یافتن مطالب مربوط به یک ستون (زنان، دیدگاهها، همبستگی، کار – کارگر، دانشجویان، سازمانها، جبهه ملی ایران و …) و کافیست روی لوگوی مربوطه در صفحه اول کلیک کنید. در این صورت تمام مطالبی که در سایت در این ستون منتشر شده لیست خواهد شد و میتوانید با کلیک روی خطوط آن لیست به مطالب مربوطه رجوع نمائید.

یافتن مطالب یک ستون از طریق منوی سایت:
برای یافتن مطالب مربوط به یک ستون (مانند زنان، دیدگاهها، همبستگی، کار – کارگر، دانشجویان، سازمانهای ملی، نهضت ملی و …) میتوانید همچنین روی نام ستون مربوطه در منوی سایت کلیک کنید. در این صورت تمام مطالبی که در سایت در این ستون منتشر شده لیست خواهد شد و میتوانید با کلیک روی خطوط آن لیست به مطالب مربوطه رجوع نمائید.

یافتن مطالب در سایت با جستجو:
در قسمت جستجو در پائین و سمت راست سایت میتوانید یک کلمه (مثل فساد) یا مجموعه ای از کلمات (مانند آلودگی هوا) را که معرف مطلب مورد نظر شما است در سایت جستجو کنید. اگر مایلید که عین عبارت جستجو شود لازم است آن تمام آن را در گیومه قرار دهید (مانند “آلودگی هوا”). در این صورت تمام مطالبی که این کلمات در آن به عنوان حروف کلیدی معرفی شده اند لیست خواهد شد و میتوانید با کلیک روی خطوط آن لیست به مطالب مربوطه رجوع نمائید.

یافتن مطالب سایت قبل از آغاز سال ۱۳۹۱ (مارس ۲۰۱۲)

برای یافتن مطالب در سایت ملیون در این دوره میتوانید با کلیک روی لوگوی “بایگانی نسخه قدیمی سایت” به صفحه اول قدیمی سایت بروید. از طریق نام ستونها در منوی صفحه اول نسخه قدیمی میتوانید مطالب مورد نظر خود را جستجو نمائید. برای نمونه تمام بیانیه های منتشره از طرف جبهه ملی ایران، سازمانهای جبهه ملی ایران در آمریکا، سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور، نهضت مقاومت ملی ایران، حزب ملت ایران، حزب ایران و یاران مصدق که از آغاز در این سایت انتشار یافته است را میتوانید آنجا بیابید. در ضمن میتوان از طریق سایت نهضت مقاومت ملی ایران به سایت دکتر بختیار رجوع کرد که در آن بیوگرافی و نظرات دکتر شاپور بختیار انتشار یافته است.

متاسفانه در بایگانی نسخه قدیمی سایت ملیون ایران امکان جستجوی دیگری موجود نیست. شاید بتوانید مطالب مورد نظر خود را از طریق ترکیب آن با عنوان ملیون ایران در گوگل بیابید.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸(۱۲ مه ۲۰۱۹): آخرین مطالب سایت

برخی از خوانندگان ما درخواست نمودند ستونی در سایت ایجاد شود تا بتوانند لیست آخرین مطالب سایت را در یکجا ببینند. به این منظور و برای ساده تر کردن سایت سه ستون “آخرین خبرها”، “گوناگون” و “خواست ها”  حذف شد و ستون “آخرین مطالب” برای نشان دادن فهرست آخرین  مطالب منتشر شده به ترتیب زمان انتشار ایجاد شد. این فهرست “خبر از سایت های دیگر” را در بر نمیگیرد. همچنین ستون “آگاهی” به سمت چپ سایت منتقل شد.

فونت نوشته ها برای شما کوچک است؟

در این صورت با کلیک روی بعلاوه (+) یا منها (-) در “اندازه قلم متن” در بالای هر صفحه مطالب سایت قرار دارد میتوانید فونت کلمات را بزرگتر یا کوچکتر کنید. مضافا اینکه با مرورگرها (ویندوز اکسپلورر یا گوگل کروم …) نیز میتوانید نمایش صفحه ها را به دلخواه بزرگ و کوچک کنید.