سرگردانی ۱۰ هزار کارگر برای نبود تامین اجتماعی در صفی‌آباد

جمعه, 12ام شهریور, 1395
اندازه قلم متن

kargar-sakhtemani

بازرس کانون عالی کارگران ساختمانی کشور می‌گوید در شهر صفی آباد از توابع شهرستان اسفراینِ خراسان شمالی شعبه‌ تامین اجتماعی وجود ندارد.

«محمد باقری»‌در گفتگو با ایلنا با اشاره به اینکه شهر صفی آباد در حدود ۱۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه شده دارد، گفت:‌ با این وجود تا این زمان سازمان تامین اجتماعی شعبه‌ای در صفی آباد ایجاد نکرده است.

باقری افزود: از آنجا که کار این کارگران ماهیت فصلی دارد برای یافتن کار و امرار معاش ناگزیر به تردد در شهرهای استان خراسان و حتی تهران هستند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان استان خراسان شمالی به وی گفته‌اند که برای ایجاد شعبه تامین اجتماعی باید ۳ هزار کارگر بیمه شده، به صورت ثابت در یک شهر حضور داشته باشند، افزود: هم اکنون صفی آباد ۶۰ روستا دارد که بیشتر کارگران ساختمانی در آنجا کاری ندارند از این رو برای یافتن کار نمی‌توانند در روستا‌های خود منتظر بمانند.

وی ادامه داد:‌ از این جهت به صرف اینکه بیشتر این کارگران در صفی آباد نیستند، نمی‌توان مردم این شهر را از برخورداری از یک شعبه تامین اجتماعی محروم ساخت.

باقری در پایان افزود:‌ از سازمان تامین اجتماعی خواسته‌ایم به منظور حل مشکلات کارگران ساختمانی صفی آباد یک شعبه تامین اجتماعی به صورت اقماری و یا موقت در این شهر ایجاد کند.
be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.