اعدام ۳ زندانی در زندان گوهردشت کرج

پنجشنبه, 4ام آبان, 1391
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» صبح امروز ۳ زندانی که روز گذشته به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند در زندان گوهردشت کرج به دار آویخته شدند.

بامداد روز چهارشنبه ۳ آبان ماه ۳ زندانی از بندهای ۵ معروف به بند نوجوانان و ۶ زندان گوهردشت کرج اعدام شدند .این ۳ زندانی بعد ظهر روزسه شنبه ۲ آبان ماه از بندهای ۵ و ۶ به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند .

اسامی ۳ زندانی که صبح چهارشنبه در زندان گوهردشت کرج اعدام شدند به قرار زیرمی باشند :

1- شهروز متولد ۱۳۶۵ از بند۵ معروف به بند نوجوانان زندان گوهردشت کرج

2- محمد دستمزد سالن ۱۷ بند ۶ زندان گوهردشت کرج که از سال ۱۳۸۴ در زندان بسر می برد.

3- صادق کوهی ۲۷ ساله که بیش از ۸ سال در زندان بسر می برد

گرانی ،فقر و بیکاری باعث شده است که صبر مردم ایران لبریز شود و آنها را در آستانه انفجار عمومی قرار داده است ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به منظور ایجاد فضای رعب و وحشت، اعدام زندانیان سیاسی و اعدام های گروهی را به طرز جنون آمیزی افزایش داده است.

لذا برای نجات جان هزاران ایرانی که در زندانهای ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در نوبت به دار آویختن بسر می برند هموطنان داخل ایران با تجمع مقابل کاخ ولی فقیه آخوند علی خامنه ای او را وادار به توقف اعدام ها نمایند و همچنین هموطنان خارج از کشور مقابل نمایندگی های سازمان ملل تجمع نمایند و خواستار اقدامات عملی علیه رژیم ولی فقیه از جمله ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای به مراجع بین المللی قضایی شوند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، اعدام های گروهی زندانیان بی دفاع را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل ملل متحد ،کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به مراجع قضایی بین المللی جهت محاکمه وی است .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۰۲ آبان ۱۳۹۱ برابر با ۲۳ اکتبر ۲۰۱۲


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.