بعد از ۱۵ روز بلاتکلیفی؛ علی معزی به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید شد

پنجشنبه, 1ام مهر, 1395
اندازه قلم متن

rajabian-mehdi-hossein-300x191

علی معزی زندانی سیاسی و بیمار زندان اوین که در پی اعتراض به درگیری زندانیان عادی و سیاسی به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید و به دلیل نقص مدارک بازگردانده شده بود، بعد از ۱۵ روز بلاتکلیفی در بندهای قرنطینه این دو زندان، سرانجام روز جاری به سالن ۱۲ زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر منتقل شد. آقای معزی از سلامت جسمانی خوبی برخوردار نیست و به دلیل بیماری، روده هایش دچار «خونریزی مداوم» است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی معزی زندانی سیاسی از روز دوشنبه هفته جاری به زندان رجایی‌شهر منتقل و در بند قرنطینه این زندان نگهداری شده بود.

بایستی اشاره کرد، مورخ پانزدهم شهریور ماه، شب هنگام در سالن ۱۰ بند ۸ زندان اوین، درپی تنش و درگیری میان تنی از زندانیان عادی و سیاسی این بند، زندانی سیاسی بهنام موسیوند مورد ضرب‌وشتم قرار گرفت و از ناحیه سر زخمی شد. از سوی دیگر علی معزی دیگر زندانی سیاسی این بند در پی اعتراض به مسئولین بند، صبح روز بعد به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید شد.

پس از تبعید به زندان رجایی شهر به دلیل نقص در مدارک تبعید، این زندانی سیاسی از این زندان عودت داده شد و به قرنطینه بند ۴ زندان اوین انتقال یافت. وی در این فاصله به مدت ۱۵ روز در بندهای قرنطینه دو زندان اوین و رجایی‌شهر به صورت بلاتکلیف نگهداری می‌شد.

یک منبع نزدیک به این زندانی سیاسی در توضیح این موضوع به گزارشگر هرانا گفته بود: “وقتی آقای معزی به زندان رجایی‌شهر تبعید می‌شود، درآنجا مسئولین زندان می‌گویند نامه تبعید بایستی با امضای دادستان و رئیس اجرای احکام باشد. درصورتی که نامه تنها به امضای رئیس زندان اوین و رئیس حفاظت این زندان رسیده بود.”

آقای معزی از سلامت جسمانی خوبی برخوردار نیست و به دلیل مشکل روده هایش دچار «خونریزی» مداوم است.

علی معزی از تومور مثانه، بیماری پروستات و ناراحتی کلیوی رنج می برد و با مخالفت مسئولین با مرخصی وی جهت درمان و اعزام به بیمارستان روبروست و از رسیدگی پزشکی در طول مدت زندان محروم بوده است.

لازم به یاد آوری است که آقای معزی در پرونده ای جدید در زندان به تبلیغ علیه نظام متهم شده است، او در آذرماه سال گذشته به شعبه بیست و هشت دادگاه انقلاب احضار و مجددا توسط قاضی مقیسه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده و در این دادگاه از حق وکیل نیز محروم بوده است. وی همچنین پیش از این یک بار دیگر با همین اتهام در دادگاه کرج محاکمه شده بود.

آقای معزی که سابقه بازداشت و زندان در دهه ۶۰ را نیز دارد، در پاییز ۸۷ دستگیر و به دو سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که پس از تحمل دو سال حبس در زندان رجایی شهر و آزادی از زندان، مجددا در خرداد ماه سال ۹۰ بازداشت شد.

این زندانی سیاسی به اتهام هوادارى از سازمان مجاهدین خلق به چهار سال حبس محکوم شده بود که تا پیش از تشکیل پرونده جدید قرار بود فروردین ماه سال ١٣٩۴ آزاد شود. نامبرده سپس بصورت غیابی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.