چهارمین سالگرد بازداشت دو خواهر بهایی نیکا و نوا خلوصی در مشهد

چهارشنبه, ۷ام مهر, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

nika-va-nava-kholusi

به گزارش سایت بازداشت چهار سال پیش در چنین روزی در تاریخ ۵ مهر ماه ۱۳۹۱ دو خواهر بهایی به نامهای نیکا و نوا خلوصی توسط ماموران وزارت اطلاعات در شهر مشهد دستگیر شدند.

نیکا خلوصی و خواهرش نوا خلوصی که در تاریخ ۵ مهر ماه ۱۳۹۱ توسط ماموران اداره اطلاعات مشهد دستگیر شده بودند پس از ۱۸۵ روز بازداشت موقت با قید وثیقه آزاد شدند.
این دو شهروند بهایی هر کدام با وثیقه ملکی معادل ۳ میلیارد ریال، جمعا ۶ میلیارد ریال روز شنبه ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۲ از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شدند.

دادگاه آنها که ۱۶ اردیبهشت ماه برگزار گردید، این دو شهروند بهایی را به اتهام «عضویت در فرقه و تشکیلات بهائیت»، «تبلیغ به نفع بهائیت و علیه نظام جمهوری اسلامی» محاکمه کرد.این جلسه دادگاه که در شعبه ۳ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی سلطانی برگزار شد بیش از ۲ ساعت به طول انجامید.

پس از آن در تاریخ صبح روز یکشنبه ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۳ مأموران وزارت اطلاعات در مشهد به منزل نوا خلوصی شهروند بهایی ساکن مشهد مراجعه کرده و نامبرده را بازداشت نمودند. در همین روز، ماموران وزارت اطلاعات، خواهر وی به نام نیکا خلوصی را که همراه مادر و پدرش برای مسافرت نوروزی در شهر بابلسر بسر می‌برده است را هم بازداشت کردند و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل نمودند.

نیکا خلوصی خواهر بزرگتر و متولد ۱۳۶۳ می باشد ، محکوم به شش سال حبس می باشد که بیش از ۱۱۰۰ روز از آن را گذرانده و حدود هزار و پنجاه روز از آن باقی مانده است.
نوا خلوصی خواهر کوچکتر متولد سال ۱۳۶۹ بوده و محکوم به چهار سال و شش ماه حبس می باشد. وی نیز همانند خواهرش نیکا خلوصی بیش از ۱۱۰۰ روز از حبس خود را گذرانده است. هفده ماه از حبس نوا خلوصی باقی مانده است.

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.