بی خبری از زندانیان معترض به توهین به مقدسات در زندان رجایی‌شهر کرج

یکشنبه, ۱۱ام مهر, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

rajaie-moharam-tohin-be-moghaddasat-300x191

درپی توهین روز پنج شنبه وکیل بند سالن ۱۱ اندرزگاه ۴ زندان رجایی شهر کرج به امام سوم شیعیان، زندانیان معترض در این سالن اعتصاب کردند و از ورود وکیل بند به سالن ممانعت بعمل آوردند. امروز تعدادی از زندانیان معترض بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. از سرنوشت منتقل شدگان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مورخ پنج شنبه ۸ مهرماه، درپی درخواست زندانیان از وکیل بند سالن ۱۱ اندرزگاه ۴ در زندان رجایی شهر کرج برای دریافت «پارچه سیاه» و نصب در سالن به مناسبت ماه محرم، وی ضمن مخالفت با این درخواست به امام سوم شیعیان توهین کرد.

وقتی زندانیان به این شخص اعتراض کردند، وی نسبت فامیلی خود با مدیر داخلی زندان را به میان کشید و زندانیان معترض را تهدید کرد. سخنان این زندانی باعث خشم زندانیان و اعتصاب آن‌ها شد، طوری که از ورود او به سالن ممانعت بعمل آورند.

پس از این تنش‌ها، تعدادی از زندانیان معترض به بازرسی زندان منتقل و روز جاری به مکان نامعلومی منتقل شدند. از سرنوشت زندانیان معترض اطلاعی در دست نیست.

هویت احراز شده تعدادی از این زندانیان توسط هرانا عبارت است از: « اژدر زادخاک، سید حسن حسینی پور، محمد عزیزی و عباس طاهری».

شایان ذکر است هرانا به تازگی با انتشار «حکمرانی مافیا در زندان رجایی شهر و دشواری مضاعف زندانیان» گزارش داده بود پس از بازرسی‌های خشن توام با ضرب‌وشتم شدید زندانیان، محمد مردانی رئیس زندان رجایی شهر کرج در بخش‌نامه ای به روسای اندرزگاه‌های این زندان خواستار اعمال محدودیت در خرید و تعمیر وسایل برقی، ملاقات، ورود مواد غذایی و کتاب شده است. این محدودیت‌ها درحالی است که فروشگاه‌های این زندان اقلام اصلی از قبیل گوشت، مرغ، ماهی، میوه و سبزی‌جات برای فروش ندارند. از سوی دیگر مدت یک ماه است دستگاه نانوایی زندان نیز خراب است. مسئولین این زندان در پاسخ به اعتراض زندانیان تنها با تمسخر پاسخ داده‌اند که «اینجا زندان است و باید مجازات شوید نه هتل».

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.