دستگیری ۴۰ نفر در دو مهمانی و ۶ نفر به اتهام مدلینگ در ایران

دوشنبه, 12ام مهر, 1395
اندازه قلم متن

باغ‌های نیشابور محل برگزاری دو مهمانی بودند که با حمله نیروهای انتظامی بر هم خوردند و ۴۰ نفر در جریان آن دستگیر شدند. ۶ نفر دیگر نیز در مشهد به اتهام “گردانندگی شبکه‌های مدلینگ” بازداشت شدند.

modeling
(عکس تزئینی است)

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور از “رصد” دو مهمانی و حمله به آن خبر داده است. به گزارش خبرگزاری فارس، این دو پارتی شبانه پس از مدتی “رصد شدن دقیق اطلاعاتی” شناسایی و افراد حاضر در آن دستگیر شدند.

فرمانده بسیج نیشابور گفته پارتی اول توسط “سرشاخه‌های یکی از شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای” در نیشابور برنامه‌ریزی شده بوده و در آن ۱۴ مرد به همراه ۸ زن دستگیر و سه لیتر مشروبات الکلی و مقداری مواد مخدر به همراه ۸ دستگاه خودرو در محل پارتی توقیف شده‌اند.

بر این اساس، پارتی دوم در یکی از باغ‌های جاده توریستی باغرود در نیشابور برگزار شده و ۱۱ مرد و ۷ زن در آن شرکت داشته‌اند که همگی بازداشت شده‌اند. در این مهمانی نیز دو لیتر مشروبات الکلی و نیز ۶ خودرو و یک موتور سیکلت توقیف شده‌اند.

فرمانده بسیج نیشابور گفته افراد دستگیرشده به قید وثیقه آزاد شده‌اند اما به اتهام مصرف مشروبات الکلی و “ارتباط نامشروع” تحت پیگرد قضایی قرار داشته و احکامشان به زودی صادر خواهد شد.

دستگیری گردانندگان شبکه مدلینگ

خبرگزاری میزان به نقل از سرپرست دادسرای مشهد از “دستگیری ۶ نفر از گردانندگان یک شبکه مدلینگ” و احضار ۱۷ نفر به دادگاه در این رابطه خبر داده است. بر این اساس، در بین دستگیرشدگان “افرادی از وابستگان آیین بهاییت” نیز وجود دارند.

به گفته این مقام مسئول این افراد اقدام به انتشار “تصاویر مستهجن و مبتذل” در شبکه‌های اجتماعی می‌کردند و فعالیت‌هایشان “غیرقانونی و غیراخلاقی” بوده است.

قاضی خدابخشی همچنین “ترویج سبک زندگی غربی” را از دیگر اتهامات این افراد دانسته و گفته: «این شبکه‌ها با انتشار تصاویر مستهجن و ترویج فساد و بی بندوباری اقدام به ترویج سبک زندگی غربی می‌کردند و در تلاش برای از بین بردن اصول و ارزشهای مذهبی جامعه بودند که پیگیری این مورد با دستور قضایی از سوی معاونت اطلاعات سپاه در دستور کار قرار گرفت.»

سه نفر از بازداشت‌شدگان زن و سه نفر مرد هستند. همچنین ۱۷ نفر دیگر نیز در همین راستا احضار شده و ۹ مرکز زیبایی نیز پلمپ شده‌اند.

اردیبهشت ماه امسال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از پروژه‌ای به نام “عنکبوت ۲”برای مقابله با مدلینگ خبر داد. در اطلاعیه مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه که در آن زمان منتشر شد آمده بود: «محصول فاز اول پروژه عظیم عنکبوت ۲، اشراف بر تمامی صفحات ایرانی شاخص در اینستاگرام بوده و این مرکز پس از رصد ۳۰۰ صفحه اینستاگرام یک بانک اطلاعاتی دقیق تشکیل داده است.»

در تیرماه نیز پلیس امنیت تهران از برگزاری شوی لباس برند لی‌وایز در تهران جلوگیری کرد

از: دویچه وله

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.