معافیت ١۰۰ درصدی مالیاتی برای سرمایه گذاری در بخش هتل‌داری در ایران

دوشنبه, ۱۲ام مهر, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

gardeshgari

سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی که نسبت به سرمایه‌گذاری در تمامی فعالیت های مربوط به بخش گردشگری ایران، از جمله ساخت هتل ها مبادرت می کنند، از معافیت های ١۰۰ درصد مالیاتی برخوردار خواهند شد. این معافیت مالیاتی در مناطق محروم ۱۳ سال و در مناطق غیرمحروم پنج سال تعیین شده است. در همین حال إسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران اعلام کرد که این کشور بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی تبعیض قائل نشده و تمامی تلاش خود را برای ایجاد زمینه های مساعد برای جذب سرمایه گذاری، چه خارجی و داخلی به کار خواهد بست.

محمد خزاعی، معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری که امروز در ایران برگزار شد، گفت: بر اساس آخرین تغییراتی که در قانون مالیات‌ها داده شده است، کلیه فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه بیمارستان و توریسم بین ۵ تا ۱۳ سال از مالیات معاف است. این معافیت برای مناطق محروم ۱۳ سال و برای مناطق غیرمحروم ۵ سال خواهد بود.

معاون وزیر اقتصاد همچنین گفت که از سال ۱۳۹۴ درخواست های متعدد از سوی سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به کشورشده و تا کنون ما نسبت به صدور بیش از ۹ میلیارد دلار ضمانت‌نامه اقدام کرده ایم. او تأکید کرد که شرایط سرمایه‌گذاری در ایران به قدری برای کشورهای خارجی جذاب بوده که در موردی آلمان به سرمایه‌گذاری مجدد خواهان سرمایه‌گذاری سود حاصله در همان بخش است.

محمد خزاعی درباره شرایط سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران، اظهار کرد: سرمایه‌گذارانی که برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی به ایران سفر می کنند، می‌توانند از اجازه اقامت سه ساله برخوردار شوند. این اقامت سه ساله قابل تمدید خواهد بود.

به گفته عباس آخوندی وزیر راه، مسکن و شهرسازی، ایران در نظر دارد تا طی ۵ سال آینده نسبت به ساخت ۳۰۰ هتل جدید توریستی اقدام کند. او اعلام کرد که طرح ایجاد ۱۷۰ هتل ۴ و ۵ ستاره هم اکنون در شرف آغاز است.
یادآور میشویم که توریسم در سال ۲۰۱۵ میلادی در حدود ۷.۶ درصد تولید ناخالص ملی ایران را تشکیل داده و ایران در نظر دارد که این سهم را در سال ۲۰۱۶ به ۹ درصد افزایش دهد.

ایران همچنین در نظر دارد تا در افق سال ۲۰۲۵ میلادی به محدوده ۲۰ میلیون گردشگر در سال دست یابد.
از: ار اف ای
be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.