موج جدید احضارها و محکومیتهای فعالان کارگری و اجتماعی به راه افتاده است

سه شنبه, 4ام آبان, 1395
اندازه قلم متن

kargaran-rahsazi

محکومیت یازده سال زندان برای شاهپور احسانیراد و جعفر عظیمزاده، دو تن از فعالان کارگری در دادگاه ساوه، به دنبال محکومیت پنج ساله ابراهیم مددی و داود رضوی از سندیکای شرکت واحد {نشانگر آن است که قوه قضائیه تصمیم گرفته است با بالا بردن هزینه های فعالیت کارگری و اجتماعی از این پس با شدت عمل بیشتری برخورد کند.

محکومیت حبس ۱۶ ساله برای نرگس محمدی فعال اجتماعی، محکومیت ۶ ساله برای اسماعیل عبدی نماینده معلمان معترض، احضار محمود بهشتی و جعفر عظیم زاده به زندان و تشدید فشارها بر بهنام ابراهیم زاده و ضرب وشتم وی در زندان تاییدی بر همین امر است که صاحبان ثروت و حقوقهای نجومی و اختلاسگران تصمیم گرفته اند هر ندای مخالفی را در سینه خفه کنند تا با خیال راحت به چپاول اموال مردم و ته مانده سفره های خالی کارگران و زحمتکشان بپردازند.

گسترش روزانه بیکاری، فقر و سیه روزی کارگران و زحمتکشان، گسترش آلونک نشینی در حاشیه شهرها، همه و همه بیانگر غارت هر چه بیشتر اموال و دارائیهای مردم است که هر روزه اعتراضاتی را در جای جای کشور به همراه دارد و در مقابل صاحبان قدرت و ثروت از ترس گسترش اعتراضات مردمی فشار را بر فعالان کارگری و اجتماعی افزایش میدهند.

قوه قضائیه که به گفته برخی از مقامات، دیگر قانون در آن حکمفرما نیست، به نیابت از دزدان و غارتگران اموال مردم به دادن احکام شداد غلاظ به معترضان وضع موجود میپردازد.

بسیاری از احکام، چه سیاسی و یا عادی، بر مبنای توصیه ها و پارتی بازیها و یا رشوه های معمول صادر میشود و طبیعی است که چنین احکامی مورد قبول مردم نخواهد بود.

صدور این احکام نه تنها فعالان اجتماعی و کارگری را که از حقوق کارگران و زحمتکشان و مردم محروم . چپاول شده دفاع میکند، ساکت نخواهد کرد بلکه آنان را در پیگیری مطالبات مردم و همچنین لغو این احکام، مصمم تر خواهد کرد.

کانون مدافعان حقوق کارگر
۳آبان ۱۳۹۵
be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.