گزارشی از آخرین وضعیت غلام‌حسین کلبی در زندان شیبان اهواز

پنجشنبه, ۶ام آبان, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

gholam-hossein-kalbi-300x191

غلام‌حسین کلبی زندانی سیاسی زندان شیبان اهواز از ۱۶ سال پیش بدون مرخصی مشغول تحمل حبس است. دو روز قبل برادر وی بعنوان تنها عضو باقی مانده از خانواده‌اش در راه زندان برای ملاقات حضوری با وی که بعد از پنج سال تلاش موفق به اخذ آن شده بود، دچار سکته شد و فوت کرد. اما هنوز مقامات قضایی با مرخصی این زندانی سیاسی موافقت نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، غلام‌حسین کلبی در دی‌ماه سال ۱۳۷۹ به همراه سعید ماسوری به اتهام رابطه با سازمان مجاهدین خلق در شهرستان دزفول بازداشت و در سال ۱۳۸۱ در دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شد ولی در ‌‌‌‌نهایت حکم وی به حبس ابد تقلیل پیدا کرد.

یک منبع نزدیک به این زندانی سیاسی در مورد فوت برادر آقای کلبی و عدم اعطای مرخصی جهت مراسم خاک‌سپاری به گزارشگر هرانا توضیح داد: “پریروز برادر آقای کلبی بعنوان تنها عضو باقی‌مانده از خانواده‌اش در مسیر رفتن به زندان جهت ملاقات حضوری در راه دچار سکته شد و فوت کرد. پنج سال دوندگی کرد تا موفق شده بود ملاقات حضوری بگیرد اما هرگز به این ملاقات نرسید. و هنوز هم به آقای کلبی مرخصی جهت حضور در مراسم خاکسپاری نداده‌اند.”

این منبع مطلع در ادامه تاکید کرد: “سال گذشته نیز خواهر آقای کلبی فوت کرد و چند سال پیش هم مادرش، اما برای مراسم هیچ‌کدام به وی مرخصی ندادند.”

شایان ذکر است، غلام‌حسین کلبی پس از دستگیری مدت ۱۴ ماه را در سلول انفرادی اداره اطلاعات اهواز سپری کرد و سپس او را به بند ۲۰۹ و سپس ۳۵۰ زندان اوین انتقال دادند. این زندانی سیاسی پس از محکومیت به زندان کارون اهواز و بعد از تعطیلی این زندان در بهمن‌ماه سال ۹۴ همراه دیگر زندانیان به زندان شیبان معروف به مجتمع حرفه آموزی منتقل شد.

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.