اوباما: در صورت عدم پیشرفت گفت و گوها، تحریم های تازه علیه ایران اعمال می شود

دوشنبه, ۲۸ام فروردین, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

دوشنبه ۱۶ آوریل ۲۰۱۲

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز یک شنبه گفت که درصورتیکه گفت و گوهای هسته ای میان گروه ۵+۱ (پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان)، در ماه های پیش رو، پیشرفت قابل ملاحظه ای بدنبال نداشته باشد، تحریم های تازه ای علیه جمهوری اسلامی اعمال خواهد شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، که به منظور شرکت در نشست کشورهای آمریکائی به کلمبیا سفر کرده است، روز یک شنبه، در جریان یک نشست مطبوعاتی متذکر شد،ه درصورتیکه گفت و گوهای هسته ای میان گروه ١+۵ (پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان)، در ماههای پیش رو، پیشرفت قابل ملاحظه ای بدنبال نداشته باشد، تحریمهای تازه ای علیه جمهوری اسلامی اعمال خواهد شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، با اشاره به از سرگیری دور تازه تحریم ها علیه ایران گفت که این گفت و گو ها نمی تواند به مدت طولانی ادامه یابد و تهران باید دست به اقدام بزند.

روز گذشته، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در واکنش به از سرگیری دور تازه مذاکرات میان ایران و کشورهای غربی از فرصت دادن به جمهوری اسلامی انتقاد کرد و تأکید کرد که ایران باید بی درنگ غنی سازی اورانیوم را متوقف نماید.

این احتمال می رود که سخنان اخیر رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به سخنان نخست وزیر اسرائیل اظهار شده است.

باراک اوباما متذکر شد : «ما بر نظارت خود نسبت به روند پیشرفت گفت و گو ها ادامه خواهیم داد. عقربه ساعت به گردش خود ادامه می دهد و من بطور مشخص به تهران و شرکایمان اعلام کرده ام که ما نمی گذاریم تا گفت و گوها به بن بست منجر شود».

جمهوری اسلامی و شش کشور غربی، پس از ۱۵ ماه، روز شنبه(۲۶ فروردین ماه)، دور تازه ای از گفت و گوهای هسته ای را در استانبول آغاز کردند.

سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، ریاست هیأت مذاکره کننده هسته ای تهران با گروه ١+۵ را برعهده دارد.

گفت و گوهای هسته ای میان ایران و کشورهای غربی به منظور پیداکردن راه حل برای برنامه هسته ای ایران و پایان دادن به نگرانی های بین المللی انجام می گیرد.

کشورهای غربی، جمهوری اسلامی را متهم می کنند که در پوشش برنامه هسته ای بدنبال ساخت جنگ افزارهسته ای است.

جمهوری اسلامی می گوید که برنامه هسته ای این کشور دارای اهداف صلح آمیز است.

جمهوری اسلامی و کشورهای مذاکره کننده، گفت و گوهای روز شنبه در استانبول را موفق ارزیابی می کنند و قرار است که نشست بعدی در روز۲۳ ماه می، در بغداد برگزار شود.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.