جمهوری اسلامی حکومت اعدام: دست کم دو زندانی در اراک و یک زندانی در تبریز اعدام شدند

پنجشنبه, 9ام دی, 1395
اندازه قلم متن

روز یکشنبه هفته جاری، دست کم دو زندانی از متهمان جرایم مواد مخدر در زندان مرکزی اراک اعدام شدند، همچنین امروز یک زندانی در تبریز برای اجرای حکم منتقل شده بود که با توقف اعدام به بند خود بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران یکشنبه مورخ ۵ دیماه، دست کم دو زندانی از متهمان جرایم مواد مخدر در زندان مرکزی اراک اعدام شدند.

بنا بر گزارشات دریافتی هرانا، ولی الله رشنو به جرم حمل و نگهداری مقدار نامعلومی مواد مخدر و قدرت ابراهیمی به جرم حمل و نگهداری سه کیلوگرم هروئین به اعدام محکوم شده بودند که این حکم در سحرگاه یکشنبه در محوطه زندان اراک به اجرا در آمد.

گفته میشود منتقل شدگان سه نفر بودند که کماکان از سرنوشت و هویت نفر سوم اطلاعی به دست نیامده است.

همزمان با اعدام اراک هرانا مطلع شد یک زندانی از متهمان جرایم مواد مخدر در زندان تبریز صیح امروز جهت اجرای حکم به انفرادی منتقل شد اما ساعتی بعد با توقف حکم به دلایل نامعلومی به بند سابق خود بازگشت.

*****

انتقال

انتقال مجدد به انفرادی و اعدام یک زندانی در زندان مرکزی تبریز

صبح روز جاری یک زندانی با اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان مرکزی تبریز به دار آویخته شد. این زندانی که روز گذشته به سلول انفرادی منتقل شده بود، پس از چند ساعت با عنوان «توقف حکم» به بند بازگردانده شد اما صبح امروز بار دیگر به سلول انفرادی منتقل شد و حکم وی به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۹:۳۰ صبح امروز هشتم دی ماه، یک زندانی با اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان مرکزی تبریز به دار آویخته شد.

هویت و جزئیات پرونده این زندانی که توسط هرانا احراز شده به شرح زیر است:

«رشید جوادی، اهل جلفا متولد ۱۳۴۸ متهم به حمل و نگهداری ۱۰۶ گرم هروئین و محکوم به اعدام»

این زندانی که روز گذشته به سلول انفرادی منتقل شده بود، پس از چند ساعت با عنوان «توقف حکم» به بند بازگردانده شد.

یک منبع نزدیک به این زندانی در این باره به گزارشگر هرانا گفت: “دیروز ساعت ۶ صبح به انفرادی منتقل شده بود اما ساعت ۱۰ صبح به بند بازگشت و گفتند توقف حکم خورده است. اما امروز دوباره به انفرادی منتقل و حکمش اجرا شد. گویا او را زجرکش کردند. ضمن اینکه پرونده او نیز سنگین نبود.”

انتقال و اجرای پرتعداد حکم اعدام محکومان مواد مخدر در زندان های مختلف در حالی صورت می‌گیرد که مجلس ایران در هفته های اخیر یک فوریت طرح حذف مجازات اعدام مجرمان مواد مخدر را تصویب کرد. هم‌چنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به ریاست قوه قضائیه از او خواسته بودند اجرای حکم اعدام حدود ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام مرتبط با جرایم مواد مخدر را تا بررسی طرح مورد اشاره متوقف کنند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.