اوباما دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روسی را صادر کرد

پنجشنبه, ۹ام دی, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

۳۵ شهروند روسی باید در طی ۷۲ ساعت خاک آمریکا را ترک کنند. این دستور از سوی اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا صادر شده است. به گفته کاخ سفید این اقدام واکنش به “رفتارهای تهاجمی” روسیه در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

به دستور باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا ۳۵ شهروند روسی باید خاک ایالات متحده را طی ۷۲ ساعت ترک کنند. به گفته کاخ سفید این پاسخ ایالات متحده به “تلاش‌های روسیه برای آسیب رساندن به منافع آمریکا است.”

مقامات آمریکایی پیش‌تر اعلام کرده بودند که هکرهای روسی در روند انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مداخله کرده و با هک ایمیل‌های حزب دمکرات آمریکا سعی کردند که بر نتیجه انتخابات تاثیر بگذارند.

به گفته باراک اوباما آمریکا تدابیر دیگری نیز علیه دولت روسیه در نظر گرفته است که در حال حاضر مایل به افشای آن نیست.

دولت آمریکا هم‌چنین دستور بستن دو نهاد وابسته به روسیه در نیویورک و مریلند را صادر کرده است.

اوباما اعلام کرد که مقامات دولتش به‌زودی گزارش کاملی از این اقدامات را در اختیار کنگره این کشور خواهند گذاشت. در این گزارش بطور مشخص و با جزییات تلاش‌های مخرب روسیه شرح داده شده است. ظاهراً حملات سایبری روسیه بخشی از اقدامات خرابکارنه‌ی این کشور علیه آمریکا ارزیابی می‌شود.

اوباما این تدابیر را در چارچوب گسترش تحریم‌ها علیه روسیه دانسته و اعلام کرد که واکنش کاخ سفید پس از آن صورت می‌گیرد که بارها به دولت روسیه درباره “رفتار تهاجمی”‌اش گوشزد شده بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آتی آمریکا بر خلاف برخی از سیاستمداران حزب جمهوری‌خواه (هم‌حزبی‌های خود) نسبت به مداخله روسیه در انتخابات این کشور ابراز تردید کرده است. به گفته کارشناسان سیاسی ترامپ می‌تواند پس از کسب قدرت مجازات‌های آمریکا علیه روسیه را لغو کند.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.