آخرین وضعیت پرونده معصومه ضیاء در دادسرای فرهنگ و رسانه

یکشنبه, 19ام دی, 1395
اندازه قلم متن


در دادسرای فرهنگ و رسانه تهران، برای معصومه (پگاه) ضیاء قرار بازداشت یک ماهه صادر شده و بازپرس پرونده به خانواده وی اطلاع داده که هرچه سریعتر برای او وکیل بگیرند. خانم ضیاء چند روز قبل هنگام بازگشت از سفر خارج کشور در فرودگاه امام تهران بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران برای معصومه (پگاه) ضیاء قرار بازداشت یک ماهه صادر کرده است.

در مراجعه مادر وی به این محل قضایی، بازپرس پرونده از او خواسته است هرچه سریعتر برای این شهروند بازداشت شده وکیل بگیرند.

یک عضو خانواده ضیاء در این باره به گزارشگر هرانا توضیح داد: “پگاه نسبت به صدور این قرار بازداشت اعتراض کتبی نوشته است و هنوز جواب این اعتراض نیامده. از طرفی هم مادر امروز از بازپرس پرسیده اتهام چیست و چرا بازداشت شده که ایشان در جواب گفته اند به خودش گفته ایم و نیازی نیست شما بدانید.”

این عضو خانواده ضیاء در مورد محل نگهداری معصومه ضیاء نیز افزود: “یک روز بعد از بازداشت، پگاه به دخترش زنگ زده بود اما محل نگهداری را نگفته بود. امروز متوجه شدیم در زندان اوین و احتمالا بند ۲۰۹ نگهداری می شود.”

شایان ذکر است، صبح روز هفدهم دی ماه، معصومه ضیاء هنگام بازگشت از سفر خارج کشور در فرودگاه بازداشت شد. ساعاتی بعد از بازداشت، ماموران امنیتی بهمراه وی به منزل او مراجعه و ضمن تفتیش خانه، وسایل الکترونیکی – ارتباطی او را با خود بردند. به گفته ماموران، برای وی پرونده جدیدی مفتوح شده است.

معصومه ضیاء که در جریان تجمع هوادارن گروه عرفان حلقه در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت شده بود، در دادگاهی که در تاریخ ۱۸ بهمن ماه سال ۹۳ به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شد، به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی، به تحمل یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

در خردادماه سال ۹۴، حکم یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری معصومه ضیاء، عینا در دادگاه تجدید نظر تایید شد.

وی به همراه ۱۵ نفر دیگر از مربیان عرفان حلقه، طی دادگاه های مختلفی در بهمن ماه سال ۹۳، مجموعا به ۳۷ سال حبس محکوم شدند.

خانم ضیاء پیش از این نیز در ارتباط با بازداشت قبلی خود در سال ۱۳۸۵ به ‏یک سال زندان تعلیقی محکوم شده بود، اتهام او شرکت در گردهمایی مسالمت آمیز ۲۲ خرداد سال ۸۵ بوده که به هدف تغییر ‏در قوانین تبعیض آمیز علیه زنان برگزار شده بود.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.