رایزنی حسن خمینی برای حضور محمد خاتمی در مرقد خمینی بی‌نتیجه ماند

چهارشنبه, 22ام دی, 1395
اندازه قلم متن

زیتون– رایزنی‌ها برای حضور محمد خاتمی، رییس‌جمهوری پیشین ایران، در مراسم خاکسپاری اکبر هاشمی‌رفسنجانی تا امروز صبح ادامه داشته است.

براساس گزارش‌های رسیده به «زیتون»، سیدحسن خمینی در پیامی به بیت آیت‌الله خامنه‌ای درخواست کرده بود که امکان حضور محمد خاتمی دست‌کم در مراسم تدفین هاشمی‌رفسنجانی در مقبره آیت‌الله خمینی فراهم شود، اما این درخواست نوه بنیان‌گذار جمهوری‌اسلامی، با پاسخ منفی مواجه شد.

روز گذشته خبر ممنوعیت حضور محمد خاتمی در مراسم تشییع جنازه هاشمی‌رفسنجانی منتشر شده بود. به گزارش شاهدان عینی فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی‌رفسنجانی، امروز صبح در مراسم تشییع پدر خود گفت: «مردم، این‌ها نگذاشتند خاتمی در مراسم تشییع شرکت کند».

هم‌چنین گزارش‌ها حاکی است که حسن خمینی، در مراسم تشییع و نماز میت به امامت آیت‌الله خامنه‌ای شرکت نکرده است. روزنامه شرق به نقل از جماران علت آن‌را ازدحام جمعیت حاضر در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی، دانسته‌است

محمد خاتمی چند سال است که از سوی دادستانی ممنوع التصویر شده و رسانه‌ها اجازه استفاده از عکس، نام یا کار کردن اخبار مربوط به او را ندارند. سال گذشته و در مراسم عروسی دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، اعلام شد که «ماموران امنیتی» با «حکم دادستانی» مانع حضور خاتمی در مراسم شده‌اند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.