لایحه اعتراضی سیامک میرزایی تسلیم دادگاه بهارستان شد

چهارشنبه, 20ام بهمن, 1395
اندازه قلم متن

روز گذشته وکیل سیامک میرزایی، زندانی سیاسی اوین، لایحه اعتراض به حکم ۱۰ سال حبس وی را جهت ارسال به دادگاه تجدیدنظر، به دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان تحویل داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه نوزدهم بهمن ماه ۱۳۹۵ محمد‌رضا فقیهی وکیل زندانی‌ سیاسی سیامک میرزایی، با حضور در دادگاه انقلاب بهارستان، لایحه اعتراضی به حکم بدوی صادره به این زندانی که وی را به تحمل ده‌سال حبس تعزیری و دو سال تبعید در طبس محکوم کرده بود، تحویل دادگاه مذکور کرد.

حکم سنگین سیامک میرزایی فعال ترک (آذری) طی دادنامه‌ای شش‌صفحه‌ای و بدون هیچ توضیحی در خصوص اتهام مطرح شده توسط قاضی حسنی که ریاست دادگستری بهارستان را نیز عهده‌دار است روز ششم بهمن ماه جاری صادر و به وکلای وی ابلاغ شد.

همچنین یکشنبه هفته جاری نیز مسئولین دادگاه مذکور با تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی جهت آزادی موقت آقای میرزایی برای چندمین بار متوالی مخالفت و جهت تصمیم نهایی به دادگاه تجدید نظر واگذار کردند.

پیشتر قاضی رجبی بازپرس پرونده در مراجعت پدر آقای میرزایی جهت تودیع وثیقه صادره، از اصرار تیم بازجویی بند ۲۰۹ اوین در عدم قبول این وثیقه سخن گفته بود.

سیامک میرزایی از روز بیست و چهارم تیر ماه سال جاری پس از یورش نیروهای امنیتی در محل کارش در شهر پارس آباد مغان بازداشت و پس از انتقال و بازجویی چهارماهه در بند ۲۰۹ زندان اوین، به بند عمومی زندان اوین منتقل شده است.

میرزایی فعال ترک (آذری) و دانشجوی محروم از تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس است که پیشتر در سال ۹۰ به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.