مجید اسدی زندانی سیاسی سابق، مجددا بازداشت شد

پنجشنبه, ۵ام اسفند, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

مجید اسدی، فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق، شنبه هفته جاری توسط نیروهای امنیتی توام با اعمال خشونت، در منزلش بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید اسدی در تاریخ ۳۰ بهمن ساعت ۱۰ شب در منزل خانوادگی خود در کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به خانواده اسدی در این باره به گزارشگر هرانا توضیح داد: “نیروهای امنیتی که مشخص نیست از چه ارگانی بودند با زور وارد منزل شدند. در هنگام ورود پدر مجید مورد ضرب و شتم نیروها قرار گرفت و پایش به شدت آسیب دید. این در حالیست که پدر ایشان درگیر درمان سرطان ریه بوده و به تازگی از بیمارستان مرخص شده اند.”

این منبع مطلع در ادامه تاکید کرد: “بازداشت مجید اسدی همراه با ضبط بسیاری از وسایل شخص اش بوده. هیچ توضیحی در مورد اتهامش به او و خانواده اش اعلام نگردیده.”

منبع نزدیک به خانواده اسدی در پایان تصریح کرد: “بدلیل دوران حبس طولانی مدت سابق و شرایط بد زندان، مجید از بیماریهای مختلفی از جمله بیماری حاد التهاب دستگاه گوارش رنج میبرد و در زمان دستگیری زیر نظر پزشک معالج بسر می برده است.”

لازم به ذکر است مجید اسدی، فارغ التحصیل رشته اقتصاد دانشگاه علامه پیش تر در تاریخ ۱۳ تیر ۸۷ دستگیر و ۸۷ روز را در انفرادی ۲۰۹ اوین سپری کرد.

حکم دادگاه بدوی وی در اردیبهشت ماه ۸۹ به وی ابلاغ گردید، که در آن به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

علی رغم درخواست تجدید نظر، بدون اینکه حکم نهایی به او ابلاغ شود، برای اجرای حکم به زندان فرا خوانده شد و از تاریخ ۱۳ مهر ماه ۹۰ تا ۱۸ خرداد ۹۵ در زندان تحمل حبس کرد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.