با تشکیل پرونده جدید؛ علی معزی در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می شود

سه شنبه, 10ام اسفند, 1395
اندازه قلم متن

علی معزی زندانی سیاسی و بیمار کمتر از دوماه پیش هنگام ملاقات با خانواده اش توسط ماموران امنیتی از زندان رجایی شهر کرج به مکان نامعلومی منتقل شد. در حال حاضر مشخص شده آقای معزی در بند ۲۰۹ نگهداری می شود، برای وی پرونده جدیدی تشکیل و به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده است. در آینده ای نزدیک جلسه رسیدگی به اتهامات جدید این زندانی در این شعبه برگزار خواهد شد. علی معزی در شهریورماه سال جاری درپی اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی، از زندان اوین به طور تنبیهی به زندانی رجایی شهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مورخ ۱۵ دی ماه ۹۵، علی معزی زندانی سیاسی در سالن ملاقات زندان رجایی شهر کرج توسط ماموران قضایی به مکان نامعلومی منتقل شد.

یک منبع نزدیک به خانواده معزی درباره آخرین وضعیت این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “خانواده وی پنجشنبه هفته گذشته موفق شدند با آقای معزی در زندان اوین ملاقات کنند. وی از زندانی رجایی شهر به بند ۲۰۹ این زندان منتقل شده است.”

این منبع مطلع همچنین افزود: “برای آقای معزی پرونده جدیدی تشکیل شده و به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع شده است اما هنوز جلسه دادگاهش برگزار نشده. به او گفته اند به زودی به دادگاه احضار خواهد شد.”

در شهریورماه سال جاری هرانا گزارش کرده بود، علی معزی که در پی اعتراض به درگیری زندانیان عادی و سیاسی از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید و به دلیل نقص مدارک بازگردانده شده بود، بعد از ۱۵ روز بلاتکلیفی در بندهای قرنطینه این دو زندان، سرانجام روز ۳۱ شهریور به سالن ۱۲ زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر منتقل شد. آقای معزی از سلامت جسمانی خوبی برخوردار نیست و به دلیل بیماری، روده هایش دچار «خونریزی مداوم» است.

علی معزی از تومور مثانه، بیماری پروستات و ناراحتی کلیوی رنج می برد و با مخالفت مسئولین با مرخصی وی جهت درمان و اعزام به بیمارستان روبروست و از رسیدگی پزشکی در طول مدت زندان محروم بوده است.

لازم به یاد آوری است که آقای معزی در پرونده ی دیگری در زندان به تبلیغ علیه نظام متهم شده است، او در آذرماه سال گذشته به شعبه بیست و هشت دادگاه انقلاب احضار و مجددا توسط قاضی مقیسه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده و در این دادگاه از حق وکیل نیز محروم بوده است. وی همچنین پیش از این یک بار دیگر با همین اتهام در دادگاه کرج محاکمه شده بود.

آقای معزی که سابقه بازداشت و زندان در دهه ۶۰ را نیز دارد، در پاییز ۸۷ دستگیر و به دو سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که پس از تحمل دو سال حبس در زندان رجایی شهر و آزادی از زندان، مجددا در خرداد ماه سال ۹۰ بازداشت شد.

این زندانی سیاسی به اتهام هوادارى از سازمان مجاهدین خلق به چهار سال حبس محکوم شده بود که تا پیش از تشکیل پرونده جدید قرار بود فروردین ماه سال ١٣٩۴ آزاد شود. نامبرده سپس بصورت غیابی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.