جمهوری اسلامی حکومت اعدام: اعدام دست‌کم دو زندانی در ارومیه و انتقال یک زندانی برای اعدام در شاهرود

شنبه, ۱۴ام اسفند, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

اعدام دست‌کم دو زندانی در زندان ارومیه

بامداد روز جاری حکم اعدام دست‌کم دو زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان مرکزی ارومیه اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ساعات آغازین امروز چهاردهم اسفند ۹۵، دستکم دو زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر از بند ۱۵ زندان ارومیه به دار آویخته شدند.

هویت احراز شده این زندانیان توسط هرانا به شرح زیر است؛

۱- ناجی پیام اهل روستای موانا ارومیه
۲۲- عشق‌علی با نام مستعار اشکان اهل روستای بالو ارومیه

این خبرگزاری روز گذشته از انتقال این دو زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام خبر داده بود، با این حال گفته می شود یک زندانی دیگر با هویت نامشخص اهل «یکی از روستاهای اطراف آذربایجان غربی» نیز همراه این زندانیان به دار آویخته شده است، اما این موضوع هنوز به تایید منابع هرانا نرسیده.

یک منبع نزدیک به خانواده اعدام شدگان با انتقاد از مسئولین قضایی و زندان به گزارشگر هرانا گفت: “در زندان ارومیه زندانی ها را معمولا ساعت ۲ بامداد اعدام می کنند. اجساد این زندانیان را تا صبح به جای سردخانه به جلوی مسجد منتقل می کنند و این موضوع با عنوان نوعی بی حرمتی باعث رنجش خانواده های اعدام شدگان می شود.”

*****

زندان شاهرود؛ انتقال یک زندانی به انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

ساعتی قبل، یک زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان شاهرود جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۲۲:۳۰ روز جاری یک زندانی به نام «اسماعیل عرب زمانی» با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان شاهرود در استان سمنان برای اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی این زندان منتقل شد.

یک منبع نزدیک به این زندانی به گزارشگر هرانا تاکید: “قرار است حکم آقای عرب زمانی صبح فردا اجرا شد.”

لازم به ذکر است در حالی در هفته های اخیر موج گسترده ای از اعدام در کشور به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.