از اولین تانک ساخت ایران رونمایی شد

یکشنبه, 22ام اسفند, 1395
اندازه قلم متن

تانک “کرار” اولین تانک ساخته‌شده در ایران با حضور وزیر دفاع رونمایی شد. به گفته حسین دهقان این تانک قابلیت شلیک موشک بالستیک و نیز هدایت لیزری دارد.

روز یک‌شنبه ۲۲ اسفند (۱۲ مارس) اولین تانک ساخت ایران که در داخل ایران طراحی و ساخته شده است، با حضور وزیر دفاع رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، این تانک که “کرار” نام دارد در مدت سه سال توسط متخصصان سازمان صنایع دفاعی ایران طراحی و ساخته شده است.

حسین دهقان وزیر دفاع ایران در مراسم رونمایی از این تانک، آن را در زمره “پیشرفته‌ترین تانک‌های دنیا” دانسته و گفته است این تانک در سه حوزه قدرت و دقت آتش، تحرک و حفاظت و ماندگاری در صحنه نبرد قابلیت رقابت با پیشرفته‌ترین تانک‌های دنیا را دارد.

وزیر دفاع ایران افزوده است: «تانک کرار قابلیت شلیک موشک و هدایت لیزری بسیار دقیق آن وامکان شلیک توسط توپچی و فرمانده از دو سایت موازی را دارد.»

تانک کرار به گفته وزیر دفاع ایران همچنین دارای سامانه اتوماسیون تیربار بوده و قابلیت عبور از گودال و رودخانه و نیز حرکت در زیر آب را دارد. این تانک همچنین مقاوم در برابر انواع سلاح‌های ضدزره است.

جمهوری اسلامی ایران همواره مدعی است که می‌تواند بدون اتکا به کشورهای خارجی توان دفاعی و نظامی‌اش را به روز کرده و ارتقا دهد.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.