بازداشت و بی‌خبری از دو فعال تلگرامی در مهاباد

پنجشنبه, 17ام فروردین, 1396
اندازه قلم متن

هیوا کیایی و مهدی صلاحی دو فعال تلگرامی، چهار روز پیش توسط نیروهای امنیتی در مهاباد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. کانال تلگرامی منتسب به این افراد مطالبی در رابطه با کارگران و کودکان کار منتشر می کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سیزدهم فروردین ماه ۹۶، هیوا کیایی و مهدی صلاحی دو فعال تلگرامی توسط نیروهای امنیتی بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شدند.

یک منبع نزدیک به خانواده‌های بازداشت شدگان در گفتگو با هرانا ضمن تایید این گزارش افزود: “از زمان بازداشت تنها یک بار تماس خیلی کوتاه گرفته‌اند که در بازداشت هستند اما نام نهاد بازداشت کننده و مکان نگهداری‌شان یا علت بازداشت را نگفته اند. تا امروز نیز خانواده‌ها اطلاعی از محل نگهداری و وضعیت آن‌‌ها نداشته و در نگرانی به سر می‌برند.”

این منبع آگاه در ادامه در مورد فعالیت آقایان کیایی و صلاحی تاکید کرد: “فعالیت غیرقانونی نداشتند تنها در یک کانال تلگرامی به نام فریاد خاموش در مورد کارگران و کودکان کار مطالبی را منتشر می کردند.”
محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در روزهای اخیر با اشاره به لزوم «تأمین امنیت فضای انتخابات» و همچنین رصد فعالیت‌ های مجازی اعلام داشته است: «به معاونت مربوطه در دادستانی کل و دادستان‌ های سراسر کشور تاکید می ‌کنم که فضای مجازی را لحظه به لحظه رصد کنند و اگر تخلفی دیدند بلافاصله برخورد مناسب و قانونی انجام دهند».

وی پیشتر نیز اعلام داشت: «قوه قضاییه هر هفته ۱۶ تا ۲۰ هزار کانال شبکه اجتماعی تلگرام را فیلتر می ‌کند که تازه این حجم از فیلتر هم کافی نیست و برای کنترل بیشتر تلگرام باید شبکه ملی به وجود آید».


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.