انتقال کامران قادری از انفرادی ۲۰۹ به بند عمومی اوین پس از یک سال و نیم

پنجشنبه, 31ام فروردین, 1396
اندازه قلم متن

سحبانیوز، کامران قادری، شهروند ایرانی– اتریشی، بیست و هشتم فروردین‌ماه از انفرادی‌ بند ۲۰۹ اوین به بند عمومی این زندان منتقل شده است.

کامران قادری، شهروند ایرانی– اتریشی که به اتهام جاسوسی برای دول متخاصم به ده سال حبس محکوم شده است، پس از ۴۷۲ روز بازداشت، صبح روز دوشنبه ۲۸ فروردین‌ماه از سلول انفرادی‌ بند ۲۰۹ اوین وابسته به وزارت اطلاعات به بند عمومی این زندان انتقال یافته است.

هاریکا قادری، همسر کامران قادری، با اشاره به وضعیت نامناسب جسمی او به کمپین بین‌المللی حقوق بشر گفته است: «کامران دچار دیسک کمر حاد است و درد فراوان دارد. به بیمارستان منتقل شده و ام. آر. آی از او انجام گرفته و دو پزشک متخصص ارتوپد پیشنهاد داده‌اند که بهتر است تحت عمل جراحی قرار بگیرد اما ازآنجاکه پس از عمل باید مجدداً به زندان برگردد کامران عمل جراحی را قبول نکرده است چون بعد از یک عمل جراحی سنگین محیط زندان برایش خطرناک خواهد بود. او پس از عمل نیاز به مرخصی درمانی دارد.»

همسر کامران قادری درباره درخواستش از مقامات قضایی کشور گفت: «کامران ۴۷۲ روز است که در بازداشت به سر می‌برد. ما سه بچه داریم که نیازمند پدر هستند. واقعیت این است که کامران یک تاجر است و هرگز کار سیاسی و یا خلافی انجام نداده است من فقط امیدوارم که دولت ایران زودتر متوجه این قضیه شود و او را آزاد کند. ما هنوز منتظر رأی دیوان عالی کشور هستیم. من در این مقطع جز امیدواری و دعا کار دیگری از دستم برنمی‌آید.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.