بلاتکلیفی و محرومیت از درمان؛ آخرین وضعیت مجید اسدی در بند ۲۰۹ زندان اوین

سه شنبه, ۵ام اردیبهشت, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

مجید اسدی، فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق، پس از گذشت بیش از دوماه از زمان بازداشت، هم‌چنان در بند ۲۰۹ زندان اوین به صورت بلاتکلیف به سر می‌برد. آقای اسدی که از بیماری «التهاب حاد ستون فقرات و دستگاه گوارش» رنج می‌برد، علی‌رغم تحویل مدارک پزشکی هم‌چنان از درمان مناسب محروم است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید اسدی در تاریخ ۳۰ بهمن ماه سال گذشته ساعت ۱۰ شب در منزل خانوادگی خود در کرج توسط نیروهای ورارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

نیروهای امنیتی در زمان تلاش برای بازداشت آقای اسدی ضمن توهین به مادر این زندانی، علیرغم بیماری و ضعف جسمی پدر وی که به تازگی عمل پیوند کبد را انجام داده بود با او درگیر شدند و به پای وی آسیب وارد کردند.

آقای اسدی از زمان بازداشت کماکان بصورت بلاتکلیف در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد. قرار بازداشت این زندانی که لازم است هر ماه تمدید شود برای سومین ماه کماکان تمدید نشده و از این منظر رعایت موازنین حقوقی و آیین دادرسی در پرونده وی را بیش از پیش با ابهام روبه رو می کند.

یک منبع نزدیک به خانواده اسدی در باره وضعیت جسمی وی به گزارشگر هرانا گفت: “هنوز کمر درد دارد، با این‌که خانواده مدارک پزشکی وی را هفته گذشته تحویل دادستانی داده بودند اما هیچ اقدامی برای رسیدگی پزشکی به مجید صورت نگرفته است.”
این منبع آگاه با بیان این‌که آقای اسدی هم‌چنان در بلاتکلیفی به سر برده و اتهاماتش مشخص نیست، اضافه کرد: “به او گفته بودند به خانواده‌ات بگو بیایند و وسایل شخصی که هنگام بازداشت، توقیف شده بود را تحویل بگیرند. وقتی خانواده مراجعه کرده بودند، مسئولین کلا حاشا کردند و گفتند کسی نگفته بیایید وسایلش را تحویل بگیرید. همراه این وسایل مدارکی از خانواده هم بوده است که به آنها نیاز دارند.”

در تاریخ ۲۲ فروردین ماه سال جاری، هرانا گزارش کرده بود؛ مجید اسدی، بعد از تحمل ۵۰ روز سلول انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین، به سلول‌ چند نفره این بند منتقل شده است.

لازم به یادآوری است، مجید اسدی، فعال سابق دانشجویی پیشتر نیز در تاریخ ۱۸ تیرماه سال ۸۷ در مراسم هجده تیر دستگیر و به مدت ۵۲ روز در سلول انفرادی نگهداری شده بود.

حکم دادگاه بدوی وی در اردیبهشت ماه ۸۹ به وی ابلاغ گردید، که در آن توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. علی رغم درخواست تجدید نظر، بدون اینکه حکم نهایی به او ابلاغ شود، برای اجرای حکم به زندان فرا خوانده شد و از تاریخ ۱۳ مهر ماه ۹۰ تا خردادماه سال ۹۴ در زندان بود.

مجید اسدی فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی است و عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد را در کارنامه خود دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.