گزارشی از آخرین وضعیت مجید اسدی، فعال دانشجویی بازداشتی

یکشنبه, ۱۰ام اردیبهشت, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن


مجید اسدی، فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق، پس از گذشت هفتاد روز از زمان بازداشت، هم‌چنان در «سلول‌های چند نفره» بند ۲۰۹ زندان اوین به صورت بلاتکلیف به سر می‌برد. آقای اسدی که از بیماری «التهاب حاد ستون فقرات و دستگاه گوارش» در رنج است، هم‌چنان از درمان مناسب محروم مانده و در سایه عدم تمدید قرار بازداشت هم اکنونبه صورت «غیرقانونی» در بازداشت است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید اسدی در تاریخ ۳۰ بهمن ماه سال گذشته ساعت ۱۰ شب در منزل خانوادگی خود در کرج توسط نیروهای ورارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

نیروهای امنیتی در زمان تلاش برای بازداشت آقای اسدی ضمن توهین به مادر این زندانی، علیرغم بیماری و ضعف جسمی پدر وی که به تازگی عمل پیوند کبد را انجام داده بود با او درگیر شدند و به پای وی آسیب وارد کردند.

آقای اسدی از زمان بازداشت کماکان بصورت بلاتکلیف در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد. قرار بازداشت این زندانی که لازم است هر ماه تمدید شود برای سومین ماه کماکان تمدید نشده. از این منظر تداوم بازداشت او امری غیرقانونی است .
یک منبع نزدیک به خانواده اسدی در مورد وضعیت جسمی وی به گزارشگر هرانا گفت: “هنوز کمر درد دارد، یک نفر برای معاینه به دیدارش رفته بود اما معاینه نکرده بود و فقط علائم را پرسیده است.”

این منبع آکاه در ادامه افزود: “خانواده اسدی برای تحویل وسایل توقیف شده رفته بودند که عمده وسایل را تحویل نداده بودند به غیر یک سری کپی و اینجور موارد. دسته چک پدر خانواده، هارد کامپیوتر، موبایل‌ها و دیگر وسایل را تحویل ندادند.”

منبع نزدیک به خانواده اسدی در پایان تاکید کرد: “قرار بازداشت موقت ماه سوم هنوز تمدید نشده و نگهداری او از اول این ماه غیرقانونی است. هنوز پرونده‌اش به بازپرسی نیز نرفته است.”

در تاریخ ۲۲ فروردین ماه سال جاری، هرانا گزارش کرده بود؛ مجید اسدی، بعد از تحمل ۵۰ روز سلول انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین، به سلول‌ چند نفره این بند منتقل شده است.

لازم به یادآوری است، مجید اسدی، فعال سابق دانشجویی پیشتر نیز در تاریخ ۱۸ تیرماه سال ۸۷ در مراسم هجده تیر دستگیر و به مدت ۵۲ روز در سلول انفرادی نگهداری شده بود.

حکم دادگاه بدوی وی در اردیبهشت ماه ۸۹ به وی ابلاغ گردید، که در آن توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. علی رغم درخواست تجدید نظر، بدون اینکه حکم نهایی به او ابلاغ شود، برای اجرای حکم به زندان فرا خوانده شد و از تاریخ ۱۳ مهر ماه ۹۰ تا خردادماه سال ۹۴ در زندان بود.

مجید اسدی فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی است و عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد را در کارنامه خود دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.