پلمپ ۱۸ واحد صنفی شهروندان بهائی در شاهین شهر؛ تفتیش منزل دو شهروند بهائی در کاشان

شنبه, 16ام اردیبهشت, 1396
اندازه قلم متن

محل کسب ۱۸ شهروند بهائی در شاهین شهر اصفهان توسط ماموران اداره اماکن پلمب شد. هم‌زمان منزل دو شهروند بهایی در شهر کاشان مورد تفتیش ماموران امنیتی قرار گرفت و وسائل الکترونیکی و کتب مذهبی آنان توقیف شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محل کسب هجده تن از شهروندان بهائی ساکن شاهین شهر در استان اصفهان در تاریخ دو‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ توسط ماموران اداره اماکن پلمب شد.

یک منبع نزدیک به خانواده های مورد برخورد قرار گرفته به گزارشگر هرانا توضیح داد “در روزهای گذشته ماموران اداره اماکن و نیروی انتظامی به سراغ کسبه بهائی این شهر رفته بودند و از آنها جواز کسب و دیگر اوراق لازم را مطالبه کردند. بدون هیچ پیش درآمد و مستند شدن تخلفی به آنها گفته بودند که دفعه دیگر که آمدیم مغازه های شما را پلمب خواهیم کرد و همینطور هم شد یعنی یازدهم اردیبهشت ماموران با مراجعه به محل کسب بهائیان، اکثریت محل کسب متعلق به بهائیان این شهر را پلمپ نمودند.”

اسامی شهروندان بهائی و صنف اشتغال آنان به شرح زیر است:
۱-همایون معماری دارای واحد صنفی تعمیرگاه تلویزیون و لوازم الکترونیکی
۲-عرفآن کرم زاده دارای واحد صنفی لاستیک فروشی
۳-اردوان فروغیان دارای واحد صنفی مکانیکی اتومبیل
۴-میلاد آزادی دارای واحد صنفی فروشگاه چرخ خیاطی،
۵-حسین شاکر خرازی دارای واحد صنفی تعمیر چرخ خیاطی،
۶-خانم پگاه اخوان دارای واحد صنفی لوازم خانگی
۷-سعید قایمی دارای واحد صنفی پوشاک
۸-کیارش خادم دارای واحد صنفی تعمیر صوتی وتصویری،
۹- خانم مرجانه شیخی دارای واحد صنفی پوشاکی بچگانه
۱۰-پویا آزادی دارای واحد صنفی اسپورت ماشین و دزدگیر
۱۱-اقای حکیم دارای واحد صنفی لوازم تحریر
۱۲-میثاق صادقی دارای واحد صنفی لوازم خانگی
۱۴-ایرج کوشککی نژاد دارای واحد صنفی ارایشگاه
۱۵-آرش همتی دارای واحد صنفی اسباب بازی فروشی
۱۶-سعید ادیانی دارای واحد صنفی پارچه فروشی
۱۷-شهرام گلزار دارای واحد صنفی فروشگاه خشکبار
۱۸ -پیمان ایمانی و نادیا علمی فر دارای واحد صنفی فروشگاه پوشاک

اندکی پس از پلمب اماکن کسب شهروندان بهایی در شاهین شهر، در اقدامی جداگانه، منازل ضیا الله الهیان و امرالله منوچهری دو شهروند بهایی در شهر کاشان مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفته و وسائل الکترونیکی و کتب مذهبی آنان توقیف شده است.

یک منبع نزدیک به این خانواده‌ها دراین‌باره به گزارشگر هرانا توضیح داد: “روز گذشته مامورین امنیتی تحت لوای مامور اداره پست به منزل ۲ شهروند بهائی در شهر کاشان مراجعه نموده و با در دست داشتن حکمی که آنان را متهم به اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام می کرد منازل آنها را مورد تفتیش و تفحص قرار دادند.

حین بازرسی ماموران بوسیله بیسیم و تلفن از مراجع بالادست خود دستور می‌گرفتند که چه باید بردارند. آنها کلیه لوازم شخصی و کتب و شعائر دینی را بهمراه موبایل‌های اعضا خانواده و لب تاب و کامپیوتر را با خود بردند. این نیروها حتی رفتار مناسب با اعضای خانواده ها نداشتند و آنان را تهدید کردند.”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.