پلیس ایران از کشته شدن «چهار شرور مسلح» وابسته به داعش خبر داد

دوشنبه, 22ام خرداد, 1396
اندازه قلم متن

پلیس ایران می‌گوید که چهار تن از افراد به گفته آن، «اشرار مسلح» را در شهرستان رودان استان هرمزگان کشته شده است. تصاویر منتشره نشان می‌دهد که پرچم داعش نیز همراه با سایر تجهیزات از آنها کشف شده است.

عزیزالله ملکی، فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان، روز دوشنبه ۲۲ خرداد به خبرنگاران گفت که به دنبال انجام «اقدامات اطلاعاتی و رصد اخبار موجود مبنی بر تحرک گروه اشرار مسلح در بخش‌های شرقی استان هرمزگان» عصر روز یکشنبه ماموران پلیس «در کوه‌های اطراف شهرستان رودان با تیم چهار نفره از این اشرار مواجه و پس از درگیری مسلحانه» همه آنان را کشتند.

به گفته وی، «در بازرسی از این افراد کشته شده تعداد چهار قبضه اسلحه جنگی، ۱۱۲ فشنگ جنگی، مقادیری مواد منفجره و پرچمی با آرم داعش کشف شد».

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای ملکی هویت دو نفر از این افراد را «اتباع بیگانه با کارت شناسایی خارجی» معرفی کرده ولی به ملیت آنها اشاره‌ای نکرده است.

فرمانده پلیس استان هرمزگان افزود که «هویت افراد دیگر در دست بررسی است».

همزمان، رئیس دادگستری استان هرمزگان گفت که «پنج نفر از عوامل مرتبط با گروه داعش در بندر جاسک دستگیر شدند».

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد صادق اکبری اظهار داشت: «در روزهای گذشته تعداد پنج نفر از عواملی که مرتبط با گروه تروریستی داعش بودند در بندرجاسک دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند».

این مقام قضایی دراستان هرمزگان افزود: «پرونده این افراد در جریان رسیدگی است و در آینده نزدیک حکم قطعی در مورد آنان صادر می‌شود».

به دنبال حملات روز ۱۷ خرداد دو گروه مسلح به آرامگاه آیت‌الله خمینی در جنوب تهران و مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان، تدابیر امنیتی در ایران تشدید شده و وزارت اطلاعات ایران از بازداشت ۴۳ نفر ظرف سه روز خبر داده است.

در حملات به این دو پایگاه مذهبی و سیاسی جمهوری اسلامی، ۱۸ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند. نیروهای امنیتی ایران می‌گویند که پنج مهاجم این حملات در درگیری با ماموران کشته شدند.

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، روز یکشنبه اعلام کرد که طراح و فرمانده این حملات، در بیرون از مرزهای ایران با کمک به گفته او «یک سرویس اطلاعاتی همکار و دوست»، کشته شده است.

وی جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نکرد.

به گفته وزیر اطلاعات ایران، تهران در سه سال گذشته حدود ۱۰۰ تیم‌ به توصیف او «تروریستی» را زیر ضربه برده است. آقای علوی اعلام کرد تلاش برای اقدام تروریستی در ایران به تازگی تشدید شده است.

ساعاتی پیش از مصاحبه وزیر اطلاعات ایران، مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی تهران هم از کشف خودروی مهاجمان حملات تهران خبر داده بود.

گروه حکومت اسلامی (داعش) با انتشار اطلاعیه و ویدئوهایی مسوولیت این حملات را به عهده گرفته و تهدید کرده که حملات بیشتری علیه ایرانیان انجام خواهد داد.

مقام‌های جمهوری اسلامی می‌گویند که واکنش سختی به این حملات نشان می‌دهند.

در تازه‌ترین اظهارنظرها در این زمینه، محمد باقری، فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح ایران، در پیامی به مراسم یادبود کشته‌شدگان حملات اخیر در تهران، به کسانی که او آنها را «تروریست‌ها و حامیان‌شان» خواند هشدار داد و آنان را به آنچه «درس‌های فراموش ناشدنی جدید» خواند، تهدید کرد.
از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.