پیام دکتر حسین موسویان رئیس هیئت اجرائی و مسئول تشکیلات جبهه ملی ایران به سمینار و جشن یکصد و سی و پنجمین زادروز مصدق در کلن

پنجشنبه, 25ام خرداد, 1396
اندازه قلم متن

سمینار و جشن یکصدو سی و پنجمین زاد روز مصدق

برای این جانب به عنوان سرباز کوچکی از خیل عظیم پیروان دکتر محمد مصدق، موجب نهایت خوشوقتی و افتخار است که جشن یکصدو سی و پنجمین زاد روز آن بزرگ مرد تاریخ ایران را به حضار گرامی و برگزارکنندگان محترم سمینار تبریک و تهنیت عرض نمایم. مصدق در طول بیش از هفتاد سال مبارزات سیاسی و اجتماعی، با عمل کرد و اندیشه ها و مواضع خود مکتب و الگویی را به یادگار گذاشت که الهام‌بخش ایرانیان میهن دوست چه برای نسل های معاصر و چه برای نسل های آینده خواهد بود.

اعتقاد واقعی به استقلال و آزادی وعدالت اجتماعی، صداقت و راستگویی، درستکاری و پاک دستی، شجاعت و فداکاری در راه حفظ منافع ملی، قانون گرایی و احترام به حقوق بشر و جدا دانستن دین از دولت، اهم پایه های فکری دکتر مصدق را تشکیل می دهند. او به ایجاد تشکل و سازمان برای نیل به اهداف ملی خود باور داشت و در هنگام انقلاب مشروطیت، در انجمن های سیاسی آن زمان فعالانه شرکت نمود. و خود درسال ۱۳۲۸ برای دست یابی به اهداف وطن خواهانه اش سازمان جبهه ملی ایران را بنیان نهاد.
از آن جا که نام مصدق نمادی از استقلال وآزادی است جبهه ملی ایران پیشنهاد نمود که روز تولد مصدق روز استقلال وآزادی نامیده شود.

در اوضاع و شرایط خطیر کنونی که جهان و به ویژه منطقه خاورمیانه با آن روبروست و به نظر برخی از اندیشمندان ممکن است دنیا در معرض جنگی بین المللی قرار گیرد، در میهن عزیز ما هیئت حاکمه ای بر اریکه قدرت نشسته است که با سوء سیاست ها و سوء مدیریت ها و به هدر دادن منابع ملی کشور و با فسادهای حیرت انگیز برخی از وابستگانش و با زیر پا نهادن حقوق و آزادی های ملت و براه انداختن انتخابات غیرقابل قبول و دور از موازین دموکراسی شرایطی بس ناگوار وتلخ را برای ملت ایران فراهم نموده است. و موقعیتی ایجاد کرده که بیگانگان فرامنطقه ای و دشمنان منطقه ای ایران بتوانند برای آینده کشور ما نقشه بکشند و با پردازش و تجهیز مالی و رسانه ای دست نشاندگانشان برای میهن ما برنامه ریزی کنند.

وظیفه پیروان مصدق ومعتقدان راه اوست که راه مصدق یعنی راه استقلال و آزادی را به عنوان راه نجات ایران و راهی که میتواند ضامن سعادت و نیک بختی ملت ایران و حفظ کیان ملی باشد به همه معرفی نمایند. در این برهه حساس تاریخ میهن، اتحاد و همبستگی همه نیروهای باورمند به ارزش های مکتب مصدق و تبیین آن ارزش ها برای نسل جوان وآحاد ملت ایران وظیفه ای مهم و بایسته است.

۲۵/۳/۱۳۹۶ – تهران – حسین موسویان


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.