اسامی اعدام شدگان گروهی زندانیان در زندان عادل آباد شیراز

پنجشنبه, ۳۱ام فروردین, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه اعدام گروهی و قرون وسطایی ۸ زندانی در زندان عادل آباد شیراز توسط رسانه های دولتی اعلام گردید. اما رسانه های دولتی از اعلام هویت این ۸ زندانی خوداری کردند.
طبق تحقیقاتی که توسط فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران در این باره صورت گرفت مشخص گردید که از ۸ زندانی اعدام شده ۵ نفر از آنها از شهروندان افغانستان هستند.
اسامی تعدادی از زندانیان که روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند به قرار زیر می باشد :
۱- تورج علی پرست از اهالی شیراز
۲-زندانی احسن الله صفری ۳۰ ساله متاهل و دارای ۳ فرزند از شهروندان افغانستان، او بیش از ۳۰ ماه در زندان عادل آباد شیراز زندانی بود.
۳- حسن رودینی زاده ۲۸ ساله از شهروندان افغانستان و نزدیگ به ۳۰ ماه در زندان عادل آباد شیراز زندانی بود.
۴-محمد کلب علی ۲۹ ساله از شهروندان افغانستان و ۳ سال بود که در زندان بسر می برد
۵- حاتم شاه از شهروندان افغانستان
لازم به یادآوری است که از اوایل هفته تا به امروز ۱۱ زندانی در زندانهای شیراز ،زنجان و سمنان بنابه اعلام رسانه های حکومتی اعدام شدند.
دادگاه های انقلاب رژیم ولی فقیه علی خامنه ای از اعلام اسامی شهروندان افغانی که اعدام می شوند خوداری می کند و تا به حال سعی داشته است که در خفای کامل اعدم ها صورت گیرد تا از طبعات بین المللی اعدام شهروندان کشورهای دیگر جلوگیری نماید.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام های گروهی و قرون وسطایی که به منظور ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه است را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا و پایان دادن به اعدام های گروهی می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۳۱ فروردین ۱۳۹۱ برابر با ۱۹ آپریل۲۰۱۲


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.