دست کم یک زندانی در رشت اعدام شد

دوشنبه, ۱۹ام تیر, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

یک زندانی ۳۲ ساله به اتهام تولید مواد مخدر صنعتی سحرگاه ۱۷ تیرماه در زندان لاکان رشت اعدام شد. این زندانی بدون کشف مواد و صرفا بر اساس کشف ادواتی که پلیس معتقد بود در تولید مواد مخدر کاربرد دارد به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه مورخ ۱۷ تیرماه یک زندانی ۳۲ ساله به نام حسین حسینی فرزند ناصر در زندان مرکزی رشت اعدام شد.

آقای حسینی که در سال ۹۲ دستگیر شده بود از بابت ساخت مواد مخدر صنعتی (شیشه) به اعدام محکوم شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای حسینی در این رابطه به گزارشگر هرانا توضیح داد “در زمان بازداشت حتی یک گرم مواد مخدر نیز از او کشف نشد با اینحال از بابت آلات و ادواتی که ماموران نیروی انتظامی مدعی بودند در تهیه شیشه کاربرد دارد او را متهم کردند.”

این منبع ادامه داد “زیر فشار و کتک او را وادار به اعتراف کردند که تاکنون ۳ کیلو شیشه تولید کرده و فروخته است. در حالی که سندی غیر از این این اقاریر تحت فشار وجود نداشت حکم اعدام برای او صادر کردند.”

آقای حسینی روز شنبه در زندان لاکان رشت اعدام شد و پیکر او تحویل خانواده شد. مراسم خاکسپاری او امروز توسط خانواده اش برگزار شد.

لازم به اشاره است هرانا گزارشاتی قابل نوجهی دریافت کرده است که همراه با آقای حسینی و در روز مورد اشاره دست کم ۶ زندانی دیگر نیز در این محل اعدام شدند با اینحال این رسانه مدافع حقوق بشر تا زمان تنظیم این گزارش امکان تایید مستقل این ادعا را ندارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.