تلاش ایران برای زمینگیر کردن هواپیماهای بدون سرنشین اسراییل در خاک آذربایجان

چهارشنبه, 29ام آذر, 1391
اندازه قلم متن

احتمال درگیری نظامی ایران با امریکا و اسراییل

در حالی که برخی از رسانه های اسراییل خبر از تلاش ایران برای زمینگیر کردن هواپیماهای بدون سرنشین اسراییل در خاک آذربایجان میدهند، معاون نخست وزیر اسراییل امروز با اعلام اینکه همچنان امکان احتمال رو در رویی نظامی ایران و امریکا وجود دارد، دوباره بر خط قرمزی که نخست وزیر این کشور برای این ترسیم نمود تاکید کرد.

معاون نخست وزیر اسرائیل گفت: آمریکا تلاش های خود را برای توقف برنامه هسته ای ایران بعد از پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری از سرگرفته است. این تلاش ها آمادگی آمریکا برای حمله نظامی احتمالی به ایران را نیز در بر می گیرد. او گفت:« ایرانی ها در تلاش هستند تا برنامه هسته ای آنها به نقطه ای برسد که در امنیت کامل باشد، چیزی که ما آن را نقطه مصونیت مینامیم، زمانی که آنها به این نقطه وارد شوند، ماجرا از دست ما خارج خواهد شد.» وی همچنین ادامه داده است:« کشور اسراییل برای این شکل گرفته که ما سرنوشت خود را در دست خود داشته باشیم و این سرنوشت در دستمان باقی خواهد ماند.»

به گزارش خبرگزاری رویترز، موشه یعلون معاون آقای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل در گفتگو با رادیو اسراییل عنوان کرده است:همزمان با فشارهای اقتصادی بین المللی علیه تهران، حجم بیشتری از عملیات های خرابکارانه علیه فعالیت های هسته ای ایران در آینده روی خواهد داد. بعضی وقت ها به دلیل ویروس ها، بدافزارهای رایانه ای و انفجارها، از کارافتادگی هایی در برنامه هسته ای ایران روی می دهد. ما به دلیل ترس از تلاش ایران برای عبور از خط قرمز هسته ای، به صورت جدی، تحولات برنامه اتمی این کشور را رصد می کنیم.
این اظهارات در حالی است که برخی از رسانه های اسراییلی از احتمال برخورد نظامی بین هواپیماهای بدون سرنشین اسراییلی حاضر در کشور آذربایجان و نیروهای نظامی ایران در این منطقه خبر داده اند.
سایت خبری دبکا با اشاره به بازداشت شش نفر که آذربایجان آنها را جاسوس های جمهوری اسلامی خوانده عنوان کرده است، این شش نفر در تلاش بودند تا پایگاه های نظامی ای که دولت آذربایجان به طور اختصاصی برای هواپیماهای بدون سرنشین خریداری شده از اسراییل را بیابند.
بنا بر این گزارش این جاسوس ها در حالی دستگیر شده اند که مقداری پول نقد، روادیدهای تقلبی، اسلحه های اتوماتیک و همچنین دستگاه های الکترونیکی بسیار پیشرفته برای مکان یابی فرودگاه ها و همچنین دستگاه های الکترونیکی که پرواز هواپیماهای بدون سرنشین را دچار اخلال میکنند را به همراه داشته اند.

لازم به ذکر است بازداشت شش شهروند ایرانی که به گفته مقامات آذربایجان جاسوس هستند، باعث شد تنش شدیدی در روابط ایران و جمهوری آذربایجان به وجود بیاید.
این پهپادهای ساخت اسرائیل از نوع «هرمس ۱۰» هستند. جمهوری آذربایجان به تازگی ۱۰ فروند از این پهپادها را از اسرائیل خریداری کرده بود.
به گزارش سایت خبری دبکا فایل مقامات اسراییلی در حال حاضر شکی ندارند که جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا پهپادهای اسراییلی که در اختیار آذربایجان است را زمینگیر کند.
لازم به ذکر است ایران طی یک سال اخیر، مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران با نمایش دو پهپاد امریکایی عنوان کرده اند که توانسته اند از طریق جنگ الکترونیکی این دو پهپاد را زمینگیر کنند.

از: رادیو فرانسه


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.