حکم نهایی حبس و تبعید برای سیامک میرزایی صادر شد

یکشنبه, ۸ام مرداد, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

دادگاه تجدید نظر استان تهران پس از بررسی پرونده با تقلیل حکم دادگاه بدوی، سیامک میرزایی فعال ترک (آذری) را به تحمل سه سال حبس تعزیری و یکسال تبعید به شهرستان طبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرونده سیامک میرزایی، پس از کش و قوس های فرآوان از جمله یک دوره اعتصاب غذای اعتراضی، سرانجام مورخ ۲۰ تیرماه سال جاری در دادگاه تجدیدنظر استان تهران مورد بررسی قرار گرفت.

امروز مورخ ۷ مرداد طی مراجعه محمدرضا فقیهی، وکیل سیامک میرزایی به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر حکم نهایی این دادگاه در مورد موکل به وی ابلاغ شد.

بر اساس حکم صادره به دلیل ” عدم تقارن مجازات با احتساب اتهام انتسابی صادره از سوی دادگاه بدوی” حکم دادگاه اولیه تقلیل یافت.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی بابایی این فعال ترک (آذری) را که پیش تر به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهرستان طبس محکوم شده بود به تحمل ۳ سال حبس تعزیری و ۱ سال تبعید به طبس محکوم کرد.

یک منبع نزدیک به سیامک میرزایی ضمن تایید کاهش حکم سیامک میرزایی به گزارشگر هرانا گفت ” مهندس میرزایی از بدو بازداشت تا کنون طی نامه های نگاشته شده از سوی خود، اتهام انتسابی وارده مبنی بر تشکیل گروه و دستجات علیه امنیت داخلی را با توجه به عدم ادله اثبات قضائی همچون عدم عینیت مشخص از قبیل نام اعضا، مکان و زمان تأسیس و … رد کرده است. او بر این اساس به پیگیری حقوق خود با طرح شکایات در مراحل و مراجع مختلف قضایی ادامه خواهد داد.”

لازم به یادآوری است سیامک میرزایی بیست‌ و سوم تیر ماه ۹۵، در پارس‌آباد مغان بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شد،

یک منبع مطلع در رابطه با محاکمه این فعال ترک به گزارشگر هرانا گفته بود: ”سیامک میرزایی پس از بازداشت با اتهام تبلیغ علیه نظام تفهیم اتهام شد و سپس به زندان اوین در تهران منتقل شد. پس از انتقال به تهران، اتهام این زندانی سیاسی به تشکیل جمعیت غیر قانونی تغییر یافت و در دادگاه انقلاب بهارستان به ریاست قاضی بهرام حسنی به اتهام تشکیل جمعیت غیرقانونی، بدون مدارک و شهواد کافی و حتی ذکر عنوان جمعیت موردنظر به ۱۰ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به طبس محکوم شد.”
سیامک میرزایی دانشجوی محروم از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است که پیشتر در سال ۱۳۹۰ در خصوص پرونده دیگری به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.