جنتی: آمریکا در پی محدود کردن سپاه و سلب قدرت از رهبر است

چهارشنبه, 11ام مرداد, 1396
اندازه قلم متن

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در آستانۀ مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس جمهوری، به ترکیب دولت آیندۀ حسن روحانی اشاره کرد و گفت که یکی از نگرانی ها در مورد دولت آینده انعطاف آن در برابر آمریکاست که ممکن است آمریکایی ها بتوانند در نتیجۀ فشارها “از این مسأله (انعطاف در برابر آمریکا) بهره برداری کنند.” احمد جنتی گفت که هدف دولت آمریکا از اعمال تحریم های جدید “محدود کردن سپاه پاسداران” برای “تحقق براندازی نظام، انقلاب و اسلام است.”

دبیر شورای نگهبان در جای دیگری از سخنانش افزود که هدف دیگر آمریکا سلب قدرت از آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی است، چون به گمان رئیس مجلس خبرگان، آمریکایی ها می بینند که آیت الله خامنه ای “با اقتدار امور را هدایت کرده و در مقابل آمریکا ایستاده و در سوریه و عراق و دیگر جاها نقش آفرینی می کند.” احمد جنتی گفته است که آمریکایی ها می‌خواهند “قدرت رهبری را بشکنند.”

دبیر شورای نگهبان حتا بعید ندانست که به دلیل اهمیت جایگاه این شورا در اجرای “مقاصد رهبری” به زودی حملاتی علیه شورای نگهبان نیز صورت بپذیرد. در روزهای گذشته رئیس مجلس خبرگان گفته بود که مهمترین مشغلۀ رهبر جمهوری اسلامی نگرانی از براندازی است و منشاء این براندازی در داخل خود نظام اسلامی ایران است.

در خصوص ترکیب کابینۀ دولت دوازدهم، محمد نهاوندیان، رئیس دفتر حسن روحانی، اعلام کرد که ۵۰ درصد اعضای کابینه تغییر می کند. حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی گفت که در دولت آینده جای او را یکی از قضات دادگستری خواهد گرفت که توسط رئیس قوۀ قضائیه معرفی خواهد شد. مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت که در دولت جدید حضور نخواهد داشت و محمدجواد ظریف نسبت به حضورش در کابینۀ دولت دوازدهم ابراز بی اطلاعی کرد. شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، اظهار داشت وضعیت حضور زنان در کابینۀ آینده تغییری نخواهد کرد و شمار آنان افزایش نخواهد یافت. او ابراز اطمینان کرد که در دولت دوازدهم سه زن به عنوان معاون رئیس جمهوری حضور داشته باشند.
از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.